Facebook
kontakt
logo
Strona główna > MISTRZOSTWA POLSKI KIBICÓW SPORTOWYCH
Uwaga, kibice! Dogrywka w MPKS!2023-02-18 23:41:00

W 46. Mistrzostwach Polski Kibiców Sportowych konieczna okazała się dogrywka!


Z uwagi na bardzo dużą ilość nadesłanych prawidłowych odpowiedzi (ponad 60) zachodzi konieczność przeprowadzenia II etapu eliminacji. Aby uniknąć kosztów dojazdów na półfinały drugi etap zostanie przeprowadzony drogą elektroniczną. W dniach 19 i 20 lutego na stronie 279 Telegazety ukażą się pytania. Pytania te będą także zamieszczone na stronie www.sportowetempo.pl

Uczestnicy będą mieli 2 dni na udzielenie odpowiedzi – tj. do 20 lutego do godz. 18.00, na adres: stasien@op.pl


Do finału zostanie dopuszczonych 19 uczestników, którzy uzyskają kolejno największą ilość punktów. W przypadku uzyskania jednakowej ilości punktów o kolejności zadecyduje termin (czas) nadesłanej odpowiedzi. Organizator może we własnym zakresie dopuścić większą ilość uczestników do finałowej rozgrywki.


Oto pytania II etapu 

1. Zbigniew Pietrzykowski jest czterokrotnym mistrzem Europy w boksie. Podaj nazwiska jego finałowych przeciwników. (za 4 punkty)

2. Podaj nazwy państw oprócz ZSRR, które były mistrzami Europy w piłce nożnej, a nie brały udziału w mistrzostwach świata w Katarze. (za 3 punkty)

3. W jakich miastach odbyły się w 2022 roku turnieje żużlowe indywidualnych mistrzostw Polski? (za 3 punkty)

4. Podaj nazwiska polskich koszykarzy, którzy byli królami strzelców podczas ME. (za 3 punkty)

5. Którzy dwaj polscy bokserzy stawali na olimpijskim podium obok tego samego mistrza olimpijskiego na różnych igrzyskach? (za 2 punkty)

6. W dniu 3 września 2022 roku w Drzonkowie w ramach Festiwalu Pięcioboju Nowoczesnego odsłonięto pamiątkową tablicę z medalem. Komu była poświęcona? Podaj jego imię i nazwisko. (za 1 punkt)

7. Jedynym polskim bokserem, który wygrał walkę ze słynnym pięściarzem Laszlo Pappem był Zbigniew Pietrzykowski. Jest jeszcze inny polski pięściarz, który w 1946 roku zremisował z Węgrem. Podaj jego imię i nazwisko. (za 1 punkt)

8. Na Kubie nazywają go królem wyspy. Jest jedynym polskim kolarzem, który w 1967 roku wygrał wyścig dookoła Kuby. Podaj jego imię i nazwisko. (za 1 punkt)

9. „Polski Wiking” to pseudonim polskiego zawodowego boksera. Podaj jego nazwisko. (za 1 punkt)

10. W latach osiemdziesiątych XX wieku w Karlinie natrafiono na pokłady ropy naftowej, a w XXI wieku w tym mieście rozegrano mistrzostwa Polski w dyscyplinie olimpijskiej. Podaj nazwę dyscypliny oraz rok tych mistrzostw. (za 1 punkt) 
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty