Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > V liga
Andalaro Krzeszowice wygrało IX Memoriał im Stanisława Syrdy2023-01-14 23:05:00

Zespół Andalaro Krzeszowice, prowadzony przez Daniela Mrozińskiego, wygrał IX Memoriał im. Stanisława Syrdy. W finale halowego turnieju, organizowanego przez KS Bronowianka, pokonał drużynę Brothermu 2-0. Na 3. stopniu podium stanęła Wieczysta II Kraków, która w meczu o 3. miejsce wygrała z Bronowianką I 2-1. Honorowy patronat nad Memoriałem objął prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej Ryszard Kołtun. Wpólnie z prezesami Bronowianki Kazimierzem Skrzypkiem i Markiem Kaczorem oraz córkami patrona turnieju wręczył nagrody najlepszym zespołom i zawodnikom.


Memoriał Stanisława Syrdy wrócił do Bronowic po pandemicznej przerwie w nowej, 1-dniowej formule z udziałem 12 zespołów. Rywalizowały najpierw w 2 grupach, z których dwie najlepsze ekipy awansowały do półfinałów.


Kluczem Andalaro do sprawienia niespodzianki był wyrównany skład (m.in. z Pawłem Gawęckim, Dariuszem Molikiem, Mateuszem Ziółko) z wybranym najlepszym goalkeeperem Konradem Dziubą w bramce. Andalaro wygrało eliminacje w swojej grupie, tracąc zaledwie 1 bramkę. W półfinale pokonało gospodarzy z Bronowianki I 1-0, a w finale - po dwóch golach Mateusza Ziółki - Brotherm 2-0.


Ekipa Brothermu, dowodzona przez grającego trenera Mateusza Kapustę (w składzie także inni byli piłkarze Bronowianki, m.in. Robert Biegun, Marcin Tomczak, Marek Hamryszczak) zatrzymała w półfinale faworyta rywalizacji - Wieczystą II Kraków (m.in. z Piotrem Madejskim, Marcin Makuchem,  Krzysztofem Kalembą, Mateuszem Niechciałem), prowadzoną przez Łukasza Kubika. W regulaminowym czasie półfinału był remis 1-1. Brotherm był górą w serii rzutów karnych (przy 1 skutecznej obronie bramkarza Hamryszczaka).


Otwarcia Memoriału dokonał prezes KS Bronowianka Kazimierz Skrzypek, któremu towarzyszyła rodzina śp. Stanisława Syrdy - córki Małgorzata i Marta, zięć Łukasz, wnuki Alicja, Zuzanna i Michał. Prezes Bronowianki przypomniał sylwetkę patrona Memoriału oraz jego żony śp. Zofii, której po raz pierwszy zabrakło wśród memoriałowych gości. Mówił m.in: - Spotykamy się po raz 9., by upamiętnić przez halowy turniej piłkarski Stanisława Syrdę, wyjątkową postać Bronowianki i małopolskiej piłki. Memoriał Jego imienia zapoczątkowaliśmy w Bronowicach w 2013 roku. Coroczną organizację memoriału po 8. edycjach przerwała pandemia, ostatni odbył się w 2020 roku. Wracamy z halowym turniejem poświęconym pamięci Stanisława Syrdy, bo jesteśmy przekonani, że memoriałowa tradycja musi trwać. Taka historia jak Jego, ponad 50-letniej służby klubowi w różnych rolach, aż do ostatniej chwili życia - są tak niezwykłe w czasach dzisiejszego sportu, że trzeba je przypominać. (...) Bez względu na funkcje, które przyszło mu pełnić, był przede wszystkim gospodarzem Bronowianki, nie takim z nazwy, ale takim z powołania. Gospodarzem, który zawsze dba o klub jak o własny dom, z radością wita gości, a na koniec dnia - zamyka wszystkie klubowe drzwi i gasi światła, tak jak twe własnym domu. Wszyscy w piłkarskiej Małopolsce i Krakowie Bronowiankę ze Stanisławem kojarzyli i kojarzą do dziś. U jego boku w tej służbie dla klubu przez blisko pół wieku stała jego żona - pani Zosia, niezapomniana gospodyni Bronowianki. Po raz pierwszy nie ma jej z nami podczas memoriału. Odeszła we wrześniu 2020 roku po heroicznej walce z chorobą. Memoriał Stanisława Syrdy będzie zawsze także Jej memoriałem. (...) Była przez lata prawdziwą gospodynią Bronowianki. Dbającą, by ten sportowy dom kolejnych młodych pokoleń był zawsze czysty, ciepły, na czas otwarty, zadbany. Żyła sprawami Bronowianki jak swojej rodziny. Z mężem tworzyli przez lata nierozłączną parę numer jeden Bronowianki, jej wyjątkowy symbol. Pamiętamy ich i chcemy upamiętniać na sposób, który połączył ich z Bronowianką – po piłkarsku - przedstawiał ideę Memoriału prezes Kazimierz Skrzypek. 


Oprócz pucharów dla najlepszych zespołów, przyznano także nagrody indywidualne. Do lidera Brothermu Mateusza Kapusty trafiła nagroda dla MVP turnieju. Najlepszym strzelcem zawodów został Karol Zabiegaj z Zieleńczanki (6 trafień), a najlepszym bramkarzem Konrad Dziura (Andalaro). Nagrodę dla najlepszego piłkarza Bronowanki otrzymał bramkarz Piotr Rzepecki.


Patronat honorowy nad Memoriałem sprawował Ryszard Kołtun, prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Fundatorami nagród byli m.in. KS Bronowianka, „MG Sport Select”, PHU Akropol, rodzina Patrona Memoriału wraz z przyjaciółmi. Patronat medialny sprawowało m.in. Sportowetempo.pl. 


Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwał Andrzej Szymik, dyrektor Bronowianki wraz zespołem współpracowników. W dniu Memoriału delegacja Bronowianki - prezes Kazimierz Skrzypek i dyrektor Andrzej Szymik - złożyła kwiaty i zapaliła znicze na grobie Stanisława i Zofii Syrdów na Cmentarzu Pasternik. 


Wyniki IX Memoriału im. Stanisława Syrdy


GRUPA A: Kaszowianka Kaszów, Piast Wołowice, Brotherm, Jutrzenka Giebułtów, Bronowianka II Kraków, Andalaro Krzeszowice.


Kaszowianka Kaszów - Andalaro Krzeszowice 0:1

Piast Wołowice - Bronowianka II 0:0

Brotherm - Jutrzenka Giebułtów 1:1

Kaszowianka - Piast Wołowice 1:1

Brotherm - Andalaro Krzeszowice 0:1

Jutrzenka Giebułtów - Bronowianka II 1:0

Kaszowianka - Brotherm 0:3

Jutrzenka Giebułtów - Piast Wołowice 1:2

Bronowianka II - Andalaro Krzeszowice 0:1

Kaszowianka - Jutrzenka Giebułtów 3:0

Bronowianka II - Brotherm 2:2

Andalaro Krzeszowice - Piast Wołowice 0:0

Kaszowianka - Bronowianka II 1:0

Andalaro Krzeszowice - Jutrzenka Giebułtów 3:1

Piast Wołowice - Brotherm 0:3


Końcowa kolejność w gr. A:

1. Andalaro        5     13     6-1

2. Brotherm       5       8     9-4

3. Kaszowianka 5       7    5-5

4. Piast              5       6    3-5

5. Jutrzenka       5       4    4-9

6. Bronowianka II 5    2    2-5


GRUPA B: Wieczysta Kraków II, AKS Atenas/Lewiatan Budzów, Zieleńczanka Zielonki, Bronowianka I Kraków, Bronowicki Kraków, Niegoszowianka Niegoszowice


KS Atenas - Niegoszowianka Niegoszowice 1:2

Zieleńczanka Zielonki - Bronowicki 5:0

Bronowianka I Kraków - Wieczysta Kraków II 0:0

KS Atenas - Zieleńczanka 1:2

Bronowianka I - Niegoszowianka 1:0

Wieczysta II - Bronowicki 4:0

KS Atenas - Bronowianka I 0:0

Wieczysta II - Zieleńczanka 2:0

Bronowicki - Niegoszowianka 1:3

KS Atenas - Wieczysta II 1:2

Bronowicki - Bronowianka I 0:4

Niegoszowianka - Zieleńczanka 0:2

KS Atenas - Bronowick 0:2

Niegoszowianka - Wieczysta II 1:2

Zieleńczanka - Bronowianka I 0:1


Końcowa kolejność w gr. B:

1. Wieczysta II Kraków       5   13    10-2

2. Bronowianka I Kraków    5   11    6-0

3. Zieleńczanka                   5    9     9-4

4. Niegoszowianka              5    6     6-7

5. Bronowicki                       5    3    3-16

6. Atenas/Lewiatan Budzów 5    1    3-8


Półfinały

1A-2B Andalaro - Bronowianka I 1:0

2A-1B Brotherm - Wieczysta II 1:1 karne 3:1


Mecz o 3. miejsce: Bronowianka I - Wieczysta II 1:2

FINAŁ: Andalaro Krzeszowice - Brotherm 2:0


Nagrody indywidualne 

Najlepszy strzelec: Karol Zabiegaj (Zieleńczanka, 6 bramek)

MPV turnieju: Mateusz Kapusta (Brotherm)

Najlepszy bramkarz: Konrad Dziura (Andalaro)

Najlepszy zawodnik KS Bronowianka: Piotr Rzepecki


andalarost.jpg
brbrost.jpg
wieczysta2bro.jpg
browieczst.jpg
brotherm1andalarost.jpg
nagrody2023st.jpg


2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty