Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > V liga
Lot Balice chce się wycofać z okręgówki2022-02-16 09:32:00

Kolejny małopolski zespół zamierza wycofać się z rozgrywek piłkarskich. Taki ruch zapowiada Lot Balice, występujący w gr. I krakowskiej klasy okręgowej. Do Podokręgu MZPN w Olkuszu, który prowadzi rozgrywki tej grupy, wpłynął wniosek klubu informujący o chęci wycofania drużyny seniorów z rywalizacji w Lidze Okręgowej 1 Kraków. Powód? Kwestie finansowe, związane m.in. z wysokością gminnej dotacji na działalność sportową. Lot miałby z niej dostać 20 tys. zł. 


Wykaz podmiotów, które otrzymały środki gminne na działalność z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu w 2022 r. publikuje na swojej stronie Urząd Gminy w Zabierzowie. Lot Balice miałby otrzymać z budżetu gminy 20 tys. zł dotacji na realizację projektu pn. "Odlotowa piłka nożna w Balicach".


Z klubów, działających w gminie Zabierzów, a  także mających drużynę seniorów w okręgówce, najwyższe wsparcie gminy otrzyma Akademia Piłkarska Kmita Zabierzów (150 tys. zł) na projekt pod nazwą "Promowanie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu poprzez organizację współzawodnictwa sportowego dla dzieci, młodzieży i dorosłych na terenie gminy Zabierzów". LKS Rudawa na zadanie pn. "Piłka z Orlętami Rudawa" ma dostać 62 tys. zł. AP Kmita i Orlęta Rudawa mają drużyny seniorskie w gr. 2 krakowskiej klasy okręgowej.  


Na liście beneficjentów gminy Zabierzów są też inne lokalne stowarzyszenia ze swoimi  projektami piłkarskimi, m.in.: LKS Wisła Rząska (60 tys. zł dotacji), LKS Potok (20 tys.), KS Topór Aleksandrowice (50 tys. zł), Dragon Szczyglice (20 tys. zł), Iskra Radwanowice (22 tys. zł), JKS Zelków (50 tys. zł), Niegoszowianka (35 tys. zł), Akademia Piłkarska Rudawa (28 tys. zł).

Projekty, zgłoszone do gminnego konkursu w Zabierzowie, i przyznane na nie dofinansowanie trudno jednak prosto porównywać - bez wiedzy o szczegółach ofert klubów (liczbie uczestników, w tym dzieci i młodzieży, planowanych działaniach i ich kosztach itp).  

 

Wyniki Otwartego Konkursu Ofert na realizację zadań publicznych z zakresu upowszechniania sportu i kultury fizycznej w 2022 r. w gminie Zabierzów - TUTAJ


Lot Balice byłby kolejnym zespołem, który w połowie tego sezonu wycofał się z rozgrywek. Wcześniej takie decyzje podjęto w TS Węgrzce (IV liga zachodnia), Hutniku (w sprawie zespołu rezerw w gr. 2 kl. okręgowej). MZPN informował też o rezygnacjach klubów (MKS Trzebinia, Unia Tarnów, BKS Bochnia, Termalica Bruk-Bet Nieciecza) z występów w ligach młodzieżowych.

ST
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty