Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowa Małopolska
Cichy Kącik Cracovii2018-07-12 23:06:00

Prace budowlane pierwszego etapu kompleksu sportowo-gastronomiczno-rekreacyjnego Cracovii przy al. 3 Maja zostały zakończone. Trwają prace odbiorowe i prace związane z zagospodarowaniem terenu.


Planowane przedsięwzięcie jest w całości zgodne z zapisami obowiązującego Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, gdzie przedmiotowe nieruchomości zostały oznaczone jako tereny sportu i rekreacji z możliwością budowy obiektów gastronomicznych oraz z zapisami umowy wieczystego użytkowania terenu.


Pierwszy etap inwestycji to przede wszystkim prace budowlano-renowacyjne znajdujących się na terenie obiektów zabytkowych. W całości został odrestaurowany zespół dawnych szatni basenowych. Prace nad zabytkowymi budynkami były na każdym etapie objęte kontrolą służb konserwatorskich. Po oddaniu do użytkowania obiekty zabytkowe w całości będą pełnić funkcję gastronomiczno-rekreacyjną wraz z częścią administracyjną.


Pomiędzy budynkami została odtworzona zabytkowa pergola, do której zostały dołożone elementy, które nigdy nie zostały ukończone, a stanowiły pierwotny zamysł projektowy. Ponadto na terenie inwestycji został wybudowany nowy budynek stacji transformatorowej, która oprócz zasilania całego kompleksu będzie również stanowić rezerwę energetyczną dla miasta. Po sąsiedzku do stacji powstał zielony parking na około 100 miejsc postojowych, dzięki czemu użytkownicy kompleksu nie będą mieć problemów z pozostawieniem swojego pojazdu, a spora część terenu pozostanie zielona. Zostaną też posadzone drzewa i krzewy, żeby nadać części terenu charakter parkowy.


W części sportowej są już gotowe dwa trawiaste korty tenisowe oraz pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej ze sztuczną trawą, które dla lepszego komfortu gry zostało otoczone „piłkochwytami". W pełni gotowe do użytkowania są również wszystkie wewnętrzne ciągi pieszo-jezdne i infrastruktura techniczna terenu.


Niedawno został rozpoczęty drugi etap inwestycji, który obejmuje wybudowanie budynku sportowego, salę do fitnessu, kawiarnię, sklep sportowy, zespół szatniowy dla użytkowników obiektów sportowych  oraz łukowe hale sportowe, w których znajdzie się pięć krytych boisk do badmintona, pięć krytych kortów do tenisa oraz podwójny kort tenisowy.


Prace budowlane drugiego etapu zostaną zakończone do końca bieżącego roku. Kompleks sportowy wraz z boiskiem do piłki nożnej zostanie otwarty na początku 2019 r. Koszt inwestycji szacowany jest na 26 milionów złotych.


Po zakończeniu całości inwestycji Cichy Kącik będzie miejscem otwartym dla wszystkich ceniących sport, rekreację, mile spędzony czas i wysokiej jakości gastronomię. Z oferty gastronomicznej mieszkańcy Krakowa będą mogli skorzystać już w tym roku.


cracovia.pl

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty