Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > Puchar Polski
Puchar Polski: Wieczysta po karnych, Podhale po dogrywce2022-05-11 23:40:00

W półfinałach Pucharu Polski na szczeblu Małopolski zagrają III-ligowe Podhale Nowy Targ, dwaj liderzy grup JAKO 4. LIGI - Wieczysta Kraków i Bruk-Bet Termalica II Nieciecza oraz wicelider okręgówki bocheńsko-brzeskiej Błyskawica Proszówki.


Niespodzianek w ćwierćfinałach nie było, choć się na nie zanosiło. W bardzo emocjonującym meczu w Krakowie Wieczysta prowadziła z IV-ligowym Popradem Muszyna 2-0, rywale wyrównali na 2-2, znów gospodarze odskoczyli, na 4-2, ponownie jednak zostali doścignięci na 4-4. Dogrywka nie przyniosła zmiany rezultatu, a w karnych podopieczni trenera Franciszka Smudy przegrywali 0-2, ale ostatecznie zachowali więcej zimnej krwi i zwyciężyli 4-3. Mecz ten był powtórką ubiegłorocznego finału PP, wówczas na stadionie Garbarni Wieczysta wygrała 3-0.


W półfinale krakowianie zmierzą się u siebie za dwa tygodnie z Podhalem i również będzie to powtórka finału PP, tyle że sprzed dwóch lat. Wtedy w Kalwarii Zebrzydowskiej nowotarżanie zwyciężyli w karnych 4-3, w regulaminowym czasie i po dogrywce było 1-1. Jak będzie teraz?


Dziś w ćwierćfinale Podhale grało w Ryczowie z IV-ligowym Orłem. Gospodarze prowadzili 1-0, ale nowotarżanie wyrównali, a w dogrywce strzelili zwycięskiego gola.


Rezerwa Bruk-Betu Termaliki pokonała na wyjeździe MKS Trzebinia 3-1 i pewnie awansowała. Rywalem niecieczan w półfinale PP będzie Błyskawica Proszówki, reprezentująca Podokręg Bochnia. Wygrała ona 2-0 w Nowym Brzesku z Nadwiślanką, zajmującą aktualnie 9. miejsce w Klasie Okręgowej Kraków III. Co ciekawe, mecz Błyskawicy ze "Słoniami" będzie rywalizacją dwóch drużyn... wiejskich; Proszówki, choć nie tak sławne sportowo jak Nieciecza, są ponad dwa razy większe od miejscowości z gminy Żabno...


Wyniki środowych meczów ćwierćfinałowych Pucharu Polski na szczeblu Małopolski:


Wieczysta Kraków - Poprad Muszyna 4-4 po dogrywce, karne 4-3

1-0 Peszko 25

2-0 Jankowski 26 

2-1 Dyląg 41

2-2 Tokarz 56

3-2 Jankowski 58 

4-2 Hebel 67

4-3 Tokarz 69

4-4 Tokarz 77

Karne: 

0-1 Podgórniak

0-1 Majewski (obroniony)

0-2 Smoleń

1-2 Moulin (najpierw strzał został obroniony, ale sędzia zarządził powtórkę)

1-2 Matras (obroniony)

2-2 Peszko

2-3 Oleksy

3-3 Frańczak

3-3 Kaczyński (obroniony)

4-3 Michalski

Sędziowali: Sebastian Wiśniowski oraz Szymon Wiśniewski i Daniel Witek – KS Tarnów. Żółte kartki: Guerrier, Bąk, Peszko, trener Smuda - Oleksy, Klóska. Widzów 500.

WIECZYSTA: Siryk – Frańczak, Michalski, Jampich, Guerrier (27 Bąk) – Majewski, Moulin, Linca (88 Kołodziej) – Peszko, Jankowski (91 Supel), Hebel (75 Pietras).

POPRAD: D. Bomba – Klóska, Kaczyński, Smoleń, Matras – Podgórniak, Oleksy, Orzechowski, Dyląg (110 Szkred), T. Bomba – Tokarz.


Orzeł Ryczów - Podhale Nowy Targ 1-2 po dogrywce

MKS Trzebinia - Bruk-Bet Termalica II Nieciecza 1-3

Nadwiślanka Nowe Brzesko - Błyskawica Proszówki 0-2


Pary półfinałowe, 24-25 maja, godz. 17:30

Wieczysta Kraków - Podhale Nowy Targ

Błyskawica Proszówki - Bruk-Bet Termalica II Nieciecza
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty