Strona główna > Główna środek > Puchar Polski
PP: Sandecja odpadła w Olsztynie2021-09-29 23:18:00

W meczu I-ligowców w ramach 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski Sandecja przegrała w Olsztynie ze Stomilem 0-1.

Stomil Olsztyn - Sandecja Nowy Sącz 1-0 (0-0)

1-0 Karol Żwir 50

Sędziował Konrad Kiełczewski (Białystok). Żółte kartki: Bwanga (2), Zych - Basta, Wawszczyk, Piter-Bucko, Janicki, Rudol (2), Kasprzak, Dikov. Czerwone kartki: Bwanga (59, druga żółta) - Rudol (82, druga żółta). Widzów 795.

STOMIL: Syldatk - Szabaciuk (68 Czajka), Bwanga, Dampc, Straus - Żwir, Spychała, Tecław, Fundambu (66 Remisz), Moneta (83 Zych) - Mikita.

SANDECJA: Tokarz - Basta, Rudol, Piter-Bucko, Wawszczyk - Prochownik (66 Szczepanek), Kasprzak, Fall (66 Sovsic), Janicki, Małkowski - Wolny (66 Dikov).

Zwycięski dla Stomilu gol padł w 50. minucie. W narożniku pola karnego futbolówkę otrzymał Karol Żwir, wykorzystał moment nieuwagi defensywy zespołu gości i skutecznie przymierzył obok bezradnego Szymona Tokarza.

Ważnym momentem była 59. minuta, w której Bwanga obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i musiał opuścić plac gry. Podopieczni Dariusza Dudka zaczęli mocniej napierać przeciwnika. Szanse mieli Janicki, Kasprzak, Basta i Sovsic.

W 82. minucie Rudol otrzymał drugie "żółtko" i musiał zejść z boiska. Zawodnicy w biało-czarnych strojach usilnie starali się doprowadzić do wyrównania, ale ta sztuka im się nie udała.