Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > IV liga
Marcin Gędłek i Tomasz Bernas trenerami reprezentacji MZPN2022-03-01 21:37:00

Marcin Gędłek i Tomasz Bernas zostali dziś powołani na trenerów reprezentacji Małopolskiego Związku Piłki Nożnej w turnieju UEFA Regions' Cup.


- Nie jest jeszcze do końca znana formuła tych rozgrywek, ani sposób wyłonienia najlepszej drużyny w naszej strefie - mówi Tomasz Bernas. - My już jednak zaczynamy pracę, bo jest jej sporo, a czasu tak naprawdę niewiele - dodaje.


Wstępnie w Makroregionie południowo-wschodnim ustalono system pucharowy, Małopolska ma się zmierzyć w półfinale ze Świętokrzyskim ZPN (w drugim półfinale Podkarpacki ZPN z Lubelskim ZPN). W czwartek mają jednak się odbyć rozmowy przedstawicieli WZPN w sprawie ewentualnej zmiany tej formuły. Tak czy owak, najlepszy z tych czterech zespołów awansuje do krajowego finału, a potem ewentualnie weźmie udział w turnieju finałowym UEFA Regions' Cup. Reguły doboru zawodników są bardzo konkretnie: zawodnicy nie mogą mieć w swoim CV żadnego profesjonalnego kontraktu piłkarskiego i nie mogą mieć nawet jednego występu w trzech najwyższych klasach rozgrywkowych w danym kraju. W zawodach biorą też udział wyłącznie zawodnicy pełnoletni.

- To zawęża krąg naszych poszukiwań do dwóch klubów z III ligi oraz lig niższych - mówi Marcin Gędłek. - Obaj z Tomkiem mamy doświadczenie w pracy z piłkarzami-amatorami, więc jesteśmy optymistami. Mamy też już wstępny kalendarz oraz liczbę konsultacji, wkrótce ustalimy też sparingpartnerów i bazy, w jakich odbywać się będą zgrupowania.


Udział w reprezentacji MZPN Regions' Cup to wyróżnienie dla zawodników z niższych lig i możliwość gry w rozgrywkach pod sztandarem UEFA. To także szansa na promocję dla zawodników, z czego skrzętnie skorzystali przed laty m.in. Piotr Giza i Krzysztof Kusia. Małopolska ma też spore tradycje w tej imprezie, trzykrotnie zdobywała mistrzostwo Polski, raz była organizatorem turnieju finałowego UEFA Regions' Cup.


Marcin Gędłek (46 lat) - trener I klasy, wychowanek Cracovii, w której grał w latach 1984-2000 i przeszedł w niej drogę z V do II ligi. Jako trener w latach 2015-2017 był asystentem Jacka Zielińskiego w Cracovii i ma w CV awans do eliminacji Ligi Europy. W "Pasach" był trenerem w Młodej Ekstraklasie, prowadził rezerwy oraz zespół juniorów młodszych, których doprowadził do wicemistrzostwa Polski. Pracował także z seniorami w KS Borek Kraków, Dalinie Myślenice, Garbarni, Węgrzcance i Alwerni. Jest dyrektorem sportowym w Szkole Mistrzostwa Sportowego i koordynatorem w Akademii Piłkarskiej Wilga Kraków.


Tomasz Bernas (46 lat) - wychowanek Hutnika, mistrz Polski juniorów z tym klubem. Były zawodnik Hutnika Kraków, Górnika Wieliczka, Cracovii, Puszczy Niepołomice i Tłoków Gorzyce. Jako trener zaczynał jako asystent trenera Tadeusza Piotrowskiego i szkoleniowiec trampkarzy w Puszczy, a potem szkolił seniorów w Wildze Golkowice, Przeciszovii, JKS Zelków, a obecnie w Grębałowiance, co łączy z funkcją opiekuna juniorów starszych w MKS SMS Kraków.


MZPN


trenerzy_gedlek_bernas.jpg


REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty