Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > IV liga
Wojciech Ankowski trenerem juniorów Cracovii2021-07-01 22:58:00

Wojciech Ankowski, były pomocnik Cracovii, obejmie zespół rywalizujący w Centralnej Lidze Juniorów U-18.


Trener Ankowski w barwach Cracovii rozegrał dwa sezony w latach 2002-04, walnie przyczyniając się m.in. do awansu Pasów na zaplecze najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej. Szczególnie pamiętny w jego wykonaniu był sezon 2002/03, kiedy w 30 spotkaniach ligowych trafił do siatki 22 razy. Wynik ten stanowił ponad 1/4 dorobku bramkowego całego zespołu, który w tych rozgrywkach pokonywał golkiperów rywali 87-krotnie.


Późniejsza kariera piłkarska szlakiem klubów głównie z południa Polski (między innymi GKS Tychy, Puszcza Niepołomice, Stal Rzeszów) zaprowadziła Wojciecha Ankowskiego do zespołu Wiślan Jaśkowice. Po raz pierwszy, jeszcze w roli zawodnika, pojawił się tam w rundzie wiosennej sezonu 2011/12.


Początkowo jako grający trener, następnie jako szkoleniowiec pierwszego zespołu z Jaśkowic, związał się z Wiślanami na blisko dekadę. Przez ten czas drużyna wykonała wielki krok do przodu: dotychczas oscylujący wokół poziomu klasy A oraz ligi okręgowej zespół awansował do III ligi, w której występował z powodzeniem przez dwa lata.


Trener Wojciech Ankowski zbudował w Jaśkowicach czołowy zespół regionu, który zaledwie cztery dni temu ponownie mógł wejść na szczebel makroregionalny. Wiślanie ulegli jednak Unii Tarnów w barażach o awans do III ligi, gr. IV, pozostając na kolejny sezon w IV lidze małopolskiej. W rozgrywkach 2021/22 celem zespołu ponownie będzie walka o promocję do wyższej ligi.


cracovia.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty