Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > IV liga
Unia Tarnów i Wiślanie Jaśkowice zagrają o III ligę2021-06-20 22:44:00

Zakończyły się rozgrywki w obu małopolskich czwartych ligach. Mecze barażowe o awans do III ligi pomiędzy Unią Tarnów (mistrz IV ligi wschodniej) i Wiślanami Jaśkowice (mistrz IV ligi zachodniej) odbędą się 26 czerwca 2021 r. (sobota) o godz. 15:00 w Skawinie i 29 czerwca 2021 r. (wtorek) o godz. 18:00 w Tarnowie.


Zasady barażów:

Awans do III ligi uzyska zespół, który zgromadzi większą liczbę punktów.

W sytuacji rozgrywania dwóch meczów barażowych, w przypadku uzyskania równej liczby punktów, o awansie decyduje:

a. przy równej liczbie punktów, korzystniejsza różnica między zdobytymi bramkami w spotkaniach pomiędzy zainteresowanymi drużynami;

b. przy dalszej równości, według obowiązującej reguły UEFA, że bramki strzelone na wyjeździe liczone są "podwójnie", korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach tych drużyn;

c. przy dalszej równości, zarządzona będzie dogrywka 2 x 15 minut;

d. jeżeli w czasie dogrywki oba zespoły zdobędą tę samą liczbę bramek, bramki strzelone na wyjeździe liczone są podwójnie (awans drużyny gości) zgodnie z zasadami przyjętymi w UEFA w rozgrywkach europejskich;

e. jeżeli w trakcie dogrywki żadna z drużyn nie zdobędzie bramki, zarządza się rzuty karne według obowiązujących przepisów.


Kwestie dyscyplinarne:

- Liczba żółtych kartek otrzymanych przez zawodników w rozgrywkach IV ligi nie jest uwzględniana w bilansie początkowym żółtych kartek w meczach barażowych - zawodnicy przystępują do meczów barażowych z zerowym bilansem żółtych kartek.

- Aktywne kary dyskwalifikacji zawodników (np. za 4. żółtą kartkę lub czerwoną kartkę) podlegają wykonaniu w meczach barażowych.

- Kary dyscyplinarne za czerwone kartki otrzymane przez zawodników w meczu barażowym są wykonywane w kolejnym meczu barażowym lub w kolejnym sezonie rozgrywkowym.

mzpnkrakow.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty