Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > III liga
Garbarnia Kraków z nowym trenerem zagra w III lidze2023-06-20 22:17:00

RKS Garbarnia poinformowała dziś, że po spadku z II ligi przystąpi na rozgrywki III piłkarskiej. Drużynę poprowadzi Marcin Pluta. Były piłkarz klubu zastąpi Macieja Musiała, z którym współpracował w ostatnich dwóch latach w roli asystenta.


Deklaracja o przystąpieniu do rozgrywek III ligi ostatecznie kończy temat ligi, w której  zagra pierwszy zespół Garbarni. Po spadku zarząd klubu rozważał nawet rezygnację z III i przystąpienie do rozgrywek IV ligi.


Klub poinformował jednocześnie, że ma nowego trenera. Marcin Pluta podpisał umowę obowiązującą do 30 czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia współpracy o kolejne 12 miesięcy.

Marcin Pluta w przeszłości związany był z Garbarnią Kraków jako zawodnik, reprezentując brązowo-białe barwy w latach 2005-2015. W tym okresie pełnił również funkcję kapitana pierwszej drużyny. Pracę trenerską rozpoczynał w grupach młodzieżowych „Brązowych”, skąd następnie przeniósł się do Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków, gdzie objął zespół U-16, a później U-18 oraz U-17. Przez ostatnie dwa lata trener był  asystentem w sztabie szkoleniowym  Garbarni, dowodzonym przez trenera Macieja Musiała.

– Jestem wdzięczny zarządowi Garbarni Kraków za obdarzenie mnie zaufaniem i powierzenie funkcji pierwszego trenera zespołu, który tak naprawdę będzie tworzył się na nowo. Jesteśmy w trudnym momencie, jeśli chodzi o aspekt sportowy, ponieważ spadek do niższej ligi nigdy nie jest łatwy. Głęboko wierzę, że zaufanie i spójność w budowaniu zespołu i rozwoju klubu pozwoli na stawianie ambitnych celów – powiedział trener Marcin Pluta. – Nie przewiduje rewolucji, jeśli chodzi o filozofię klubu i pierwszej drużyny. Na pewno będziemy podążać ścieżką, która została wytyczona już jakiś czas temu. Uważam, że jest ona właściwa do tego, aby klub miał swoją tożsamość, odpowiednie wartości i był magnesem dla zawodników młodych, z potencjałem. Kadra pierwszego zespołu będzie skonstruowana na takiej zasadzie, aby oprócz młodych zawodników występowali w niej także doświadczeni gracze.


mpluta.jpg


2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty