Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > II liga
Nowy prezes Sandecji. Wcześniej był w Cracovii2023-12-15 17:07:00

Decyzją Rady Nadzorczej nowym prezesem Sandecji został Tomasz Bałdys, który przez kilkanaście lat pracował w pionie sportowym Cracovii. Bałdys będzie też w Sandecji dyrektorem sportowym.Dotychczasowy prezes Miłosz Jańczyk obejmuje funkcję wiceprezesa klubu - poinformował II-ligowiec z Nowego Sącza. 


Tomasz Bałdys pochodzi z Krakowa i przez wiele lat związany był jako pracownik Działu Sportowego z MKS Cracovia SSA, gdzie odpowiadał za transfery, kontrakty oraz uprawnianie zawodników piłki nożnej i hokeja na lodzie. Ponadto zarządzał Akademią Piłkarską i Hokejową.Jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu w Lozannie (UEFA Certificate in Football Management). Na swoim koncie ma także wiele ukończonych kursów m.in.: kurs skautingowy IPSO Level 1, szkolenie dyrektorów sportowych "Master Class" (zarządzanie klubem piłkarskim) czy kurs pozyskiwania funduszy unijnych.

W przeszłości pracował jako oficer łącznikowy pomiędzy UEFA i Reprezentacją Anglii, Delegat Meczowy MZPN,  jest członkiem zarządu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej i członkiem Komisji ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN.

sandecja.pl
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty