Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > I liga
Bruk-Bet zdecydował w sprawie kibiców Wisły2023-11-23 18:17:00

Bruk-Bet Termalica Nieciecza poinformował oficjalnie, że nie przyjmie zorganizowanej grupy kibiców Wisły na meczu I ligi, zaplanowanym na 1 grudnia. Podał powód.


Komunikat Bruk-Betu:    
Z uwagi na zaplanowany na dzień 1 grudnia 2023 r. mecz ligowy o mistrzostwo Fortuna I ligi pomiędzy BRUK – BET Termalica Nieciecza, a Wisła Kraków, Zarząd Klubu BRUK – BET Termalica Nieciecza Klub Sportowy S.A. podjął decyzję o nieprzyjęciu zorganizowanej grupy kibiców drużyny gości tj. Wisły Kraków.

Zgodnie z postanowieniami uchwały nr II/85 z dnia 20 lutego 2013 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie zasad udziału kibiców drużyny gości na meczach piłki nożnej podczas rozgrywek szczebla centralnego organizowanych przez PZPN i Ekstraklasę S.A. Klub drużyny gospodarza ma prawo nie przyjmować zorganizowanej grupy kibiców drużyny klubu gościa m in. w szczególnie uzasadnionych przypadkach, gdy istnieją realne, udokumentowane przesłanki wskazujące na możliwość zaistnienia zagrożeń dla bezpieczeństwa uczestników lub przebiegu meczu.

W dniu 5 sierpnia 2023 r. w Radłowie (a więc w sąsiedniej gminie w stosunku do gminy Żabno, na terenie której znajduje się miejscowość Nieciecza) w trakcie turnieju kibiców Unii Tarnów doszło do tragicznego incydentu z udziałem m in. kibiców Wisły Kraków, w trakcie którego poniósł śmierć kibic innej drużyny.

W świetle powyższego w przypadku udziału zorganizowanej grupy kibiców drużyny Wisły Kraków w trakcie planowanej na dzień 1 grudnia 2023 r. powyższej imprezy masowej  zachodzi realne zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników tej imprezy.

W tym stanie rzeczy Zarząd Klubu BRUK – BET Termalica Nieciecza Klub Sportowy S.A.  zmuszony jest podjąć powyższą decyzję.
St/termalica.bruk.bet.com
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty