Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > I liga
Prezes Wisły ogłosił odrzucenie oferty inwestorskiej:2023-06-14 09:47:00

Prezes Wisły Kraków Jarosław Królewski ogłosił na twitterze, że Wisła nie skorzysta z jak to określił "obecnie otwartych propozycji inwestycyjnych". Nie podał nazwy inwestora, rzekomo zainteresowanego wejściem do klubu czy jego przejęciem. W mediach spekulowało się, że mógł to być arabski fundusz inwestycyjny. Podał tylko, "istotne dla podjęcia takiej decyzji, okazały się "drobiazgi ale kluczowe".


Oto tweety prezesa Królewskiego w wersji oryginalnej:

"Droga społeczności @WislaKrakowSA

Po długim procesie negocjacyjnym, ciężkiej pracy nad umowami, zaprezentowaniu oferty inwestycyjnej RN WK oraz po spędzeniu dziesiątek wieczorów na spotkaniach z przedstawicielami sponsorów, partnerów oraz osób wspierających klub zdecydowaliśmy, że nie skorzystamy z obecnie otwartych propozycji inwestycyjnych - istotne okazały się drobiazgi ale kluczowe.

Nie była to w naszej sytuacji łatwa decyzja, ale po przeanalizowaniu wszelkich racjonalnych i mniej racjonalnych argumentów, czując odpowiedzialność za klub i jego tradycje, tożsamość oraz społeczność ufam, że podjęliśmy jedyną dobrą w tym momencie decyzję.

Praca wykonana podczas tego procesu inwestycyjnego uporządkowała nasze struktury i sprawozdawczość w zakresie prowadzonego due dilligence, co zaprocentuje w przyszłości.

Mamy swój pomysł w klubie na kolejne miesiące zarówno w kontekście sportowym, jak i gabinetowym.

Walczymy dalej i bierzemy się do pracy - sezon lada moment.


"Errata: cały proces był prowadzony bardzo profesjonalnie przez obie strony i zaangażował oba podmioty mocno - warunki kluczowe transakcji były gotowe juz w marcu - ale jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach a czasami w głowach. Decyzje podjęliśmy jako klub w ostatnich 24h. Zdaje sobie sprawę, że jest ona jaka jest i krótkoterminowo może być niemile widziana, nie była małej wagi, wręcz przeciwnie - ale tak zdecydowałem i interesuje mnie juz teraz tylko przyszłość. Wkrótce kolejne kluczowe informacje."
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty