Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > I liga
Arkadiusz Aleksander wiceprezesem Zagłębia Sosnowiec2021-11-09 23:55:00

Nowym wiceprezesem zarządu Zagłębia SA Sosnowiec został Arkadiusz Aleksander. Będzie on odpowiadał w całości za pion sportowy, jego kompetencje pokrywać się będą z rolą dyrektora sportowego.


– Przede wszystkim będę odpowiedzialny za pierwszy i drugi zespół. Chciałbym też swoje pomysły wprowadzić do Akademii. Uważam, że Zagłębie ma bardzo duży potencjał, jeśli chodzi o rozwój Akademii. Chciałbym, by w końcu Akademia Zagłębia grała na szczeblu centralnym. W perspektywie czasu jest bardzo ważne to, by w pierwszym zespole Zagłębia było jak najwięcej wychowanków – mówi wiceprezes Aleksander.


Arkadiusz Aleksander znany jest kibicom futbolu przede wszystkim z boisk Ekstraklasy. Na tym poziomie rozgrywkowym rozegrał 103 spotkania i strzelił 20 goli. Łącznie w rozgrywkach seniorskich zaliczył 310 meczów i zdobył 108 bramek.


Występował m.in. w Śląsku Wrocław, Arce Gdynia, Górniku Zabrze, Widzewie Łódź, Odrze Wodzisław, Sandecji Nowy Sącz, Flocie Świnoujście, a także na Cyprze w klubie AS Néa Salamís Ammochóstou.


W trakcie kariery piłkarskiej był 3-krotnym wicekrólem strzelców I ligi, królem strzelców Pucharu Polski 2004/05, Pucharu Ekstraklasy 2008/09.


Był także młodzieżowym reprezentantem Polski od U-15 do U-20, rozegrał łącznie 32 spotkania w koszulce z białym orłem. Ponadto zaliczył 2 spotkania w seniorskiej reprezentacji Polski B.


Po zakończeniu kariery sportowej został doradcą Prezydenta Nowego Sącza ds. Sportu oraz Dyrektorem Sportowym Sandecji. Za jego kadencji klub awansował do Ekstraklasy. Jego kolejna funkcja w Sandecji to Wiceprezes, a następnie Prezes Zarządu.


Arkadiusz Aleksander jest absolwentem AWF-u we Wrocławiu i tamtejszego Uniwersytetu Ekonomicznego.


zaglebie.eu
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty