Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > I liga
Dariusz Marzec nie jest już trenerem Arki2021-10-20 07:07:00

Spotkanie w Łodzi z ŁKS-em było ostatnim w roli szkoleniowca dla Dariusza Marca. Kontrakt z trenerem został rozwiązany za porozumieniem stron. 


Nowym trenerem Arki Gdynia został Ryszard Tarasiewicz, zaś jego asystentem Tomasz Wolak. Umowy obu szkoleniowców będą obowiązywały do końca obecnego sezonu.


Trener Marzec do Arki trafił w grudniu 2020 – pół roku wcześniej pracował w Stali Mielec, z którą wywalczył awans do ekstraklasy. Rundę wiosenną sezonu 2020/21 rozpoczął od trzech wygranych. W fazie zasadniczej zespół pod jego wodzą zajął 4. miejsce – doprowadził do tego bilans 9-4-4. To pozwoliło walczyć o ekstraklasę w barażach. W półfinałowym meczu żółto-niebiescy jednak ulegli w Gdyni ŁKS-owi 0-1.


Za kadencji Dariusza Marca Arka dotarła również do finału Fortuna Pucharu Polski, pokonując między innymi Piasta Gliwice. W finale musiała jednak uznać wyższość Rakowa Częstochowa. W obecnych rozgrywkach Arkowcy zajmują 6. miejsce w I lidze, a w Pucharze Polski awansowali do 1/16 finału po wygranej 5-0 z GKS Bełchatów.


(Arka Gdynia)
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty