Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > Ekstraklasa
Nowe ustalenia w sprawie bramkarza Puszczy Niepołomice. Chodziło o dziewczynę?2023-08-28 21:58:00

Dziennikarze RMF FM przedstawili nowe fakty w sprawie sobotniego incydentu z udziałem bramkarza ekstraklasowej Puszczy Niepołomice. 20-letni Kewin Komar po bójce w Nowym Wiśniczu w Małopolsce ma uszkodzoną rękę.


RMF informuje, że bramkarz Puszczy pojechał ze swoją dziewczyną na festyn do Nowego Wiśnicza. Tam miał spotkać byłego chłopaka swojej partnerki. Między młodymi mężczyznami doszło do awantury, a potem bójki. W jej wyniku bramkarz ma uszkodzoną rękę, a drugi z uczestników zajścia - szczękę.

Bijących się mężczyzn próbowali rozdzielać uczestnicy festynu.

Cały incydent wyjaśniają policjanci. Zabezpieczyli już monitoring, trwają przesłuchania świadków. Po zebraniu wszystkich dowodów sprawa ma trafić do prokuratury w Bochni, która oceni czy wszczynać śledztwo.

Małopolska policja opublikowała komunikat w tej sprawie:

"NIE POTWIERDZAJĄ SIĘ DONIESIENIA MEDIALNE O POBICIU NA TLE KIBICOWSKIM. Po artykułach medialnych, dotyczących incydentu do jakiego miało dojść w sobotę koło Bochni, rzekomo na tle kibicowskim, małopolska Policja podjęła czynności mające na celu zweryfikowanie przedmiotowego zdarzenia. Zabezpieczono  m.in. zapisy monitoringu, trwa ustalanie i przesłuchiwanie świadków. Z dotychczasowych ustaleń Policji wynika, że zdarzenie nie miało podłoża kibicowskiego. Po zebraniu pełnego materiału procesowego w tej sprawie, zostanie on niezwłocznie przekazany do Prokuratury Rejonowej w Bochni celem oceny prawnej."


Popołudniem drugie oświadczenie wypłynęło z Wisły Kraków, tym razem od jej prezesa Jarosława Królewskiego:

„Od samego rana cała społeczność kibiców TS Wisła Kraków SA jest równana z ziemią poprzez serię artykułów pojawiających się w prasie. Jako Prezes klubu, jego kibic i główny akcjonariusz WYRAŻAM absolutny sprzeciw wobec jakichkolwiek form przemocy w sporcie zarówno na boisku, ale również poza nim! Jest to jasne i klarowne. Nie ma na to miejsca w cywilizowanym świecie. Powinno być to piętnowane w zarodku.
Natomiast WYRAŻAM równie duży sprzeciw wobec dystrybuowania wszelkich niesprawdzonych informacji, pomawiania klubu, które uderzają w społeczność oddanych kibiców, partnerów i wszystkich, którzy od lat pracują nad odbudową zaufania do naszej społeczności.
Klub nie pozostanie bierny wobec takich postaw. Nie ma naszej zgody na ekstrapolowanie niezweryfikowanych zachowań pojedynczych osób na tysiące fanów klubu piłkarskiego Wisły Kraków, w szczególności takich zachowań, które nie zostały odpowiednio wyjaśnione i nie są przez nas akceptowane”.Drugie ośwaidczenie wydała także Puszcza:

"W związku z informacjami, jakie pojawiają się w mediach, Puszcza Niepołomice informuje, iż nasz zawodnik Kewin Komar złożył właściwym organom zawiadomienie, w związku z wydarzeniami, do których doszło w miniony weekend, a w ramach którego przedstawił rzeczywisty przebieg wydarzeń. Nasz zawodnik jest otoczony przez nasz klub opieką medyczną i prawną. Sprawą zajmuje się Policja i prawnicy Klubu. Klub nie będzie w żaden sposób odnosił się i komentował domniemanych wersji przebiegu wydarzeń przedstawianych przez poszczególne media.

Żródła: RMF24.pl/ Małopolska Policja/ Wisła Kraków/Puszcza Niepołomice
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty