Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > Ekstraklasa
Puszcza Niepołomice (na razie) zagra na stadionie Cracovii2023-06-21 11:04:00

Puszcza Niepołomice będzie grała w ekstraklasie w roli gospodarza na stadionie Cracovii, przynajmniej do czasu, gdy nie będzie mogła występować na swoim obiekcie w Niepołomicach. Dziś oficjalnie beniaminek poinformował  o tym w specjalnym oświadczeniu.  


Oświadczenie MKS Puszcza Niepołomice:
"Puszcza Niepołomice składa serdeczne podziękowania przedstawicielom Miasta Krakowa, Zarządowi Infrastruktury Sportowej w Krakowie oraz Zarządowi TS Wisła Kraków S.A. z Panem Prezesem Jarosławem Królewskim na czele, za możliwość zgłoszenia Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana w Krakowie jako stadionu zastępczego we wniosku licencyjnym pozwalającym Klubowi na grę w PKO BP Ekstraklasie. Puszcza docenia życzliwość i chęć pomocy oraz jest wdzięczny za postawę fair-play, dzięki której Klub mógł wziąć udział w barażach o najwyższą klasę rozgrywkową, które zakończyły się historycznym awansem.

Jednocześnie Puszcza Niepołomice informuje, iż po analizie sytuacji już po awansie do PKO BP Ekstraklasy, ze względu na sprawy organizacyjne, Klub zdecydował się przyjąć ofertę MKS Cracovia SSA na wynajem Stadionu Cracovii im. Józefa Piłsudskiego w Krakowie. Puszcza Niepołomice dziękuje Panu Profesorowi Januszowi Filipiakowi oraz społeczności i pracownikom MKS Cracovia SSA za otwartość, gotowość do rozmów i pomoc. Klub jest przekonany, iż rozgrywanie meczów na obiekcie znajdującym się przy ul. Józefa Kałuży 1 będzie rozwiązaniem optymalnym dla sympatyków naszego Klubu.

Puszcza Niepołomice informuje również, iż priorytetem dla Klubu jest jak najszybszy powrót do gry na Stadionie Miejskim w Niepołomicach. Klub wraz z Miastem Niepołomice dokładają wszelkich starań, aby w najbliższym możliwym terminie dostosować obiekt przy ul. Janusza Kusocińskiego 2 do wymagań licencyjnych PKO BP Ekstraklasy oraz PZPN i cieszyć się ekstraklasową rzeczywistością w Niepołomicach."


Komunikat wydała dziś także Cracovia:

MKS Cracovia SSA porozumiała się z Puszczą Niepołomice w sprawie gry tego klubu na stadionie przy ul. Kałuży 1 w sezonie 2023/2024 w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy. Umowa zakłada scenariusz, w którym niepołomiczanie będą rozgrywali swoje mecze na stadionie Cracovii do momentu wyrażenia zgody przez organy decyzyjne na grę beniaminka na obiekcie w Niepołomicach. - Bardzo się cieszymy, że możemy pomóc Puszczy. Z pewnością kibice niepołomickiego klubu będą mogli czuć się bezpiecznie na naszym stadionie. Co więcej sympatycy naszego klubu są do pomysłu gry Puszczy przy Kałuży przychylnie nastawieni  – powiedział dyrektor generalny MKS Cracovia SSA, Krzysztof Woźniak.


cracovia.jpg


2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty