Strona główna > Główna środek > Ekstraklasa
Czwarty spadek Białej Gwiazdy2022-05-15 21:44:00

W 33. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Wisła Kraków przegrała wyjazdowy mecz z Radomiakiem 2-4, mimo że prowadziła 2-0. To czwarty spadek Białej Gwiazdy z najwyższego szczebla, poprzednio zdarzyło się to w 1964, 1985 i 1994 roku.

4-2 Dawid Abramowicz 86

Sędziował Jarosław Przybył (Kluczbork). Żółte kartki: Cichocki, Nascimento (Radomiak). Widzów 4304.

RADOMIAK: Majchrowicz - Silva (46 Matos), Rossi, Cichocki, Abramowicz - Leandro (90 Snopczyński), Łukasik (90 Świdzikowski), Cele, Radecki, Machado (46 Nascimento) - Maurides (46 Angielski).

WISŁA: Kieszek - Gruszkowski, Colley, Frydrych, Hanousek - Tsitaishvili, Plewka (80 Ring), Poletanovic, Manu (64 Młyński), Savic (80 Skvarka) - Kliment (64 Ondrasek).

Wisła trzy razy spadała. Za pierwszym razem awansowała ponownie po roku, za drugim po trzech latach, a za trzecim po dwóch. Jak będzie teraz? - zastanawiają się kibice.

W Radomiu jeszcze tliła się nadzieja na wyprzedzenie w tabeli Śląska, zwłaszcza gdy zaraz po przerwie krakowanie prowadzili 2-0.

Zaczęło się dla nich pomyślnie. W 8. minucie po przechwycie piłki Manu podał do Tsitaishvilego, ten, mimo że miał obok siebie rywali, zdołał przymierzyć z prawej strony w długi róg. W 48. minucie Savic uderzył celnie zza szesnastki i wszystko układało się pięknie dla Białej Gwiazdy.

Ale za chwilę zaczął się koncert Angielskiego, który wszedł na boisko na II połowę. Napastnik Radomiaka w ciągu 19 minut zanotował klasyczny hat-trick! Najpierw zamknął na dalszym słupku podanie Abramowicza z lewej strony. Później dwa razy pokonał Kieszka głową - po dośrodkowaniu z kornera i po... wyrzucie Abramowicza z autu. Frydrych i Colley w tych sytuacjach nie potrafili go upilnować.

Wynik ustalił Abramowicz, finalizując kontrę strzałem do opuszczonej przez Kieszka bramki.

Statystyka meczu: 14:19 w strzałach, 8:2 w celnych, 57:43% w posiadaniu piłki, 4:5 w kornerach i 104:104 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.