Strona główna > Główna środek > Ekstraklasa
Wisła Pany!2021-11-07 22:26:00

W 14. kolejce piłkarskiej ekstraklasy doszło do derbów Kraków. Wisła pokonała w niedzielny wieczór Cracovię 1-0, a gola zdobył Ghańczyk Yaw Yeboah.

Wisła Kraków - Cracovia 1-0 (0-0)

1-0 Yaw Yeboah 52

Sędziował Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). Żółte kartki: El Mahdioui, Kliment, Sadlok - Jugas, Alvarez, Hanca. Widzów 25 tys.

WISŁA: Biegański - Gruszkowski, Frydrych, Sadlok, Hanousek - Yeboah, Plewka, El Mahdioui, Skvarka (90 Szota), Młyński (83 Szot) - Kliment (79 Hugi).

CRACOVIA: Hrosso - Rapa, Jugas, Rodin, Pestka - Rakoczy (73 Myszor), Sadikovic, van Amersfoort, Knap (73 Loshaj), Hanca - Piszczek (62 Alvarez).

W I połowie wyraźnie lepiej prezentowała się Cracovia, ale nie przekuła przewagi na choćby jednego gola. W 12. minucie bliski powodzenia był Pestka, który uderzył z lewej strony z kilkunastu metrów, tyle że piłkę nogą zdołał odbić Biegański. Golkiper Wisły fantastyczną paradą powietrzną obronił "główkę" Piszczka z 2 metrów w 33. minucie. Chwilę wcześniej szansę mieli gospodarze, główkował Kliment, ale Hrosso był na posterunku.

Po przerwie zaatakowali wiślacy, zdobywając w 52. minucie jedynego - jak się okazało - gola. Młyński zagrał do Skvarki, ten spod linii końcowej do środka do Yeboaha, który mocno huknął z 8 m. Piłka po rękach bramkarza wpadła do siatki. W 61. minucie z dystansu kąśliwie przymierzył Kliment, ale minimalnie chybił.

Biała Gwiazda obroniła się przed atakami rywali, którzy nie stworzyli już bramkowej sytuacji.

Statystyka meczu: 7:12 w strzałach, 2:7 w celnych, 51:49% w posiadaniu piłki, 3:3 w kornerach i 110:109.5 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.