Strona główna > Aktualności
Wisła - Rapid (FOTO)2024-07-26 09:32:00

Wisła Kraków przegrała w II rundzie eliminacji Ligi Europy z Rapidem Wiedeń 1-2. Mimo porażki "Biała Gwiazda" zaprezentowała się z dobrej strony.

Liga Europy, II runda kwalifikacji

25.07.2024: Wisła Kraków - Rapid Wiedeń 1-2 (0-1)

0-1 Isak Jansson 36

0-2 Matthias Seidl 53

1-2 Marc Carbo 79

Sędziował Mohammad Al-Emara (Finlandia). Żółta kartka: Grgic (R). Czerwona kartka: Bolla (R, 45+6). Widzów 30 542.

WISŁA: Chichkan - Jaroch, Uryga, Colley, Mikulec - Sukiennicki, Carbo, Gogół (67 Kutwa), Kiakos (46 Baena) - Rodado, Zwoliński (67 Krzyżanowski).

RAPID: Hedl - Bolla, Hofmann, Raux-Yao, Auer - Seidl, Sangare, Grgic (90+4 Cvetkovic), Jansson (46 Oswald) - Beljo (69 Bischof), Burgstaller (82 Dursun).

Statystycznie wiślacy byli częściej przy piłce, oddali więcej strzałów, wykonali więcej kornerów, zabrakło skuteczności, która była domeną rywali. Rapid objął prowadzenie po strzale Janssona z kilkunastu metrów, między nogami Colleya i po rękach Chichkana. W doliczonym czasie I połowy czerwoną kartkę za faul na Sukiennickim zobaczył Bolla. Grając w dziesiątkę goście zaraz po przerwie podwyższyli. Seidl uderzył precyzyjnie zza szesnastki, piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

Wiślacy mieli kilka dobrych okazji w tym meczu, przed przerwą i po przerwie, m.in. Zwoliński główkował w słupek. Gol padł po strzale Carbo 16 m, futbolówka odbiła się od Hofmanna i wpadła do bramki. W doliczonym czasie gospodarze mieli dwie szanse na remis, nie wykorzystali ich Rodado i Baena.

Rewanż: 1 sierpnia o 20.30 w Wiedniu.

Zdjęcia: GRZEGORZ WAJDA