Strona główna > Aktualności
LIGA EUROPY. Dwubramkowa zaliczka Białej Gwiazdy (FOTO)2024-07-12 08:57:00

Wisła Kraków pokonała 2-0 wicemistrza Kosowa, Llapi Podujevo, w I rundzie kwalifikacji Ligi Europy. Rewanż: 18 lipca o godz. 16:30 w Kosowie.

Liga Europy, I runda kwalifikacji

11.07.2024: Wisła Kraków - Llapi Podujevo 2-0 (1-0)

1-0 Igor Sapała 2

2-0 Angel Rodado 90+5

Sędziował Marc Nagtegaal (Holandia). Żółte kartki: Jaroch, Sukiennicki - Ramadani, Namani, Musolli, Huseini, Burim. Czerwona kartka: Batatina (trener Llapi). Widzów 24 403.

WISŁA: Chichkan - Jaroch, Uryga, Colley, Mikulec - Sapała (68 Młyński), Carbo - Baena (81 Kiakos), Gogół (68 Dziedzic), Sukiennicki - Rodado.

LLAPI: Avdyli - Rama, I. Krasniqi, Ahmeti (78 Peci), Vokrri, Huseini - Baftiu, Blakcori (78 Bytyqi), Ramadani (46 Musolli), Namani - Januzi (73 Gashijan).

Mecz zaczął się wspaniale dla krakowian. W 2. minucie, po długim wrzucie Jarocha z autu, rywale wybili piłkę przed pole karne, a Sapała strzałem od słupka, w długi róg, dał gospodarzom prowadzenie.

W 52. minucie powinno być 2-0. Po strzale Rodado bramkarz odbił futbolówkę do boku, ale Baena w stuprocentowej sytuacji trafił zamiast do pustej bramki w poprzeczkę.

Goście próbowali szczęścia z kontry, ale bez powodzenia.

W doliczonym czasie, po wrzutce z kornera Uryga główkował w poprzeczkę. Piłka dotarła następnie do Rodado, który z prawej strony zaskoczył golkipera uderzeniem w krótki róg.

Strzały: 13-5. Kornery: 8-3.

Zdjęcia: GRZEGORZ WAJDA