Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Aktualności
ZNAMY ZWYCIĘZCÓW KONKURSU NA PLAKAT IGRZYSK EUROPEJSKICH2023-02-06 23:11:00

Konkurs na plakat Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023, skierowany do studentów wyższych szkół artystycznych, został rozstrzygnięty. Zwycięzcą został Tycjan Twardowski z koła studenckiego "DELTA" Wydziału Form Przemysłowych ASP w Krakowie, który stworzył pracę niezwykle dynamiczną, pełną ruchu i oddającą idee igrzysk europejskich.


Konkurs został ogłoszony, by stworzyć plakat oddający ducha Igrzysk Europejskich. Zgodnie z regulaminem miał on zawierać jedną lub więcej dyscyplinę sportową spośród 29 rozgrywanych podczas planowanego w tym roku, multidyscyplinarnego wydarzenia. Żeby zapewnić wysokie walory artystyczne prac, a jednocześnie dać szansę młodym twórcom, konkurs został skierowany do studentów uczelni wyższych o profilu artystycznym. 


Do Komitetu Organizacyjnego spłynęły prace z całego kraju. Wśród twórców znaleźli się studenci takich uczelni, jak: ASP Kraków, Uniwerytet Pedagogiczny w Krakowie, Collegium Da Vinci w Poznaniu, Politechnika Gdańska, czy Uniwerystet Śląski. 


Jury miało twardy orzech do zgryzienia, ale ostatecznie zdecydowało się przyznać główną nagrodę Tycjanowi Twardowskiemu z krakowskiego ASP. Stworzył on niezwykle złożony, dynamiczny, pełen ruchu plakat, w pełni spełniający założenia konkursu i mający potencjał, by stać się wizytówką igrzysk.


Drugie miejsce powędrowało do Dominika Matysa, a trzecie do Zuzanny Karczewskiej. Oboje również studiują na krakowskiej ASP. 


Plakat stanie się teraz elementem działań promocyjnych Igrzysk Europejskich i będzie można zobaczyć go na wielu nośnikach w Krakowie i Małopolsce. Igrzyska Europejskie rozpoczną się 21 czerwca, a zakończą 2 lipca. Na południe Polski zawita niemal siedem tysięcy sportowców z 48 krajów, którzy będą rywalizować w 29. dyscyplinach sportowych.


ie2023.pl


ieplakat.jpg
ieplakat1.jpg
ieplakat2.jpg
ieplakat3.jpg


REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty