Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Aktualności
Radosław Sobolewski nowym trenerem Wisły Kraków2022-10-03 20:59:00

Radosław Sobolewski, został nowym trenerem pierwszej drużyny Wisły Kraków. W poniedziałek 3 października br. zastąpił na tym stanowisku Jerzego Brzęczka, który pożegnał się z klubem, składając dymisję. Umowa wiążąca nowego trenera Białej Gwiazdy z klubem obowiązywać będzie do 30 czerwca 2023 roku i zawiera opcję przedłużenia w momencie awansu do PKO Bank Polski Ekstraklasy.


Radosław Sobolewski urodził się 13 grudnia 1976 roku w Białymstoku, gdzie w miejscowej Jagiellonii rozpoczął przygodę z futbolem. W jego piłkarskim CV widnieją także takie kluby, jak Wisła Płock, Groclin Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski, Wisła Kraków czy Górnik Zabrze.


Wieloletni piłkarz i kapitan klubu z R22, który w latach 2005-2013 wywalczył z Białą Gwiazdą cztery tytuły mistrzowskie, obejmuje pierwszą drużynę Białej Gwiazdy w roli głównego szkoleniowca. Dotychczas pracował pod Wawelem jako asystent trenerów: Dariusza Wdowczyka, Kiko Ramíreza, Joana Carrillo, Macieja Stolarczyka, sprawując również tymczasową opiekę nad pierwszym zespołem. Od 14 lutego 2022 roku współtworzył sztab szkoleniowy Jerzego Brzęczka.


Dla Radosława Sobolewskiego nie będzie to pierwsza okazja do samodzielnego prowadzenia drużyny - w latach 2019-2021 pełnił funkcję trenera Wisły Płock.

wisla.krakow.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty