Strona główna > Aktualności
U-21: Remis w Izraelu2022-03-24 21:55:00

Remisem 2-2 zakończyło się dla piłkarskiej reprezentacji Polski do lat 21 czwartkowe spotkanie kwalifikacji do turnieju finałowego mistrzostw Europy z Izraelem. We wtorek – w Zabrzu – podopieczni trenera Macieja Stolarczyka zmierzą się z Węgrami.

Petach Tikwa: Izrael – Polska 2-2 (0-1)

0-1 Adrian Benedyczak 10

1-1 Liel Abada 50

2-1 Omri Gandelman 73

2-2 Jakub Kamiński 78

Sędziował Kevin Van Damme (Belgia). Żółte kartki: Leidner, Gandelman, Karzev, Morgan – Piątkowski.

IZRAEL: Peretz – Jaber, Blorian (63 Morgan), Cohen (46 Davida), Leidner – Shahar, Karzev, Gandelman, Kanaan (87 Elmkies) – Abada, Podgoreanu.

POLSKA: Miszta – Gruszkowski (80 Białek), Piątkowski, Mosór, Kiwior – Zalewski (69 Fornalczyk), Poręba (89 Lederman), Kozłowski (80 Żurawski), Kamiński, Karbownik (70 Skóraś) – Benedyczak.

Po 10 minutach Polacy objęli prowadzenie. Po dograniu z lewej strony pola karnego do piłki dopadł Benedyczak i wpakował ją do siatki.

W 50. minucie piłka trafiła do znajdującego się przed polem karnym Abady, a ten pięknym strzałem nie dał szans Miszcie. Na nieco ponad kwadrans przed końcowym gwizdkiem Izraelczycy zdobyli drugą bramkę. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska piłka trafiła do Gandelmana, a ten strzałem głową pokonał golkipera.

Pięć minut później biało-czerwoni wyrównali. Skóraś posłał piłkę do Kamińskiego, kapitan polskiej kadry wpadł w pole karne i spokojnym, pewnym uderzeniem pokonał izraelskiego bramkarza.

Biało-czerwoni od razu po meczu z Petach Tikwa wyruszyli w drogę powrotną do Polski. We wtorek czeka ich kolejne spotkanie kwalifikacji do turnieju finałowego mistrzostw Europy. Polacy zagrają w Zabrzu z Węgrami, a starcie rozpocznie się o 16:00.

Dziś: Niemcy - Łotwa (18:15)

29 marca: Polska - Węgry (16:00), Izrael - Niemcy (17:00), San Marino - Łotwa (20:30)