Strona główna > Aktualności
Porażka koszykarzy z Izraelem2021-11-25 21:22:00

W pierwszym meczu kwalifikacji do mistrzostw świata koszykarzy Izrael pokonał reprezentację Polski 69:61. Nasza kadra już w niedzielę w Lublinie zagra z Niemcami.

Izrael - Polska 69:61 (12:21, 19:6, 18:12, 20:22)

Izrael: Ginat 11, Mekel 11, Cohen 11, Levi 10, Pnini 9, Madar 8, Ziv 4, Menco 3, Zalmanson 2, Segev 0.

Polska: Michał Kolenda 16, Balcerowski 11, Garbacz 10, Marcel Ponitka 5, Zyskowski 5, Schenk 4, Olejniczak 4, Łukasz Kolenda 3, Gielo 3, Dziewa 0, Karolak 0, Nizioł 0.

Tak jak zapowiadał trener Igor Milicić - reprezentacja rozpoczęła to spotkanie od bardzo mocnej defensywy, co przyniosło przechwyty i prowadzenie. Biało-Czerwoni mieli już w pewnym momencie 13 punktów przewagi. Ostatecznie po 10 minutach prowadzili 21:12.

W drugiej kwarcie gospodarze opanowali nerwy i odrobili stratę. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 31:27. Po 30 minutach było 49:39. W ostatniej kwarcie nasz zespół starał się nawiązać kontakt. Na minutę przed końcem przegrywaliśmy tylko 2 punktami. Lepszy finisz zademonstrowali jednak koszykarze z Izraela, wygrywając 8 punktami.