Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > ABC klasa
Dawid Byrski nowym prezesem Pogoni Miechów2022-03-17 23:43:00

Nowym prezesem Pogoni Miechów został Dawid Byrski, zawodnik i kapitan zespołu seniorów. Zastąpił na stanowisku Artura Szmyta, który wcześniej, wraz z całym zarządem, złożył dymisję.


W skład nowego zarządu weszli poza tym wiceprezesi Adam Kopyt i Ignacy Grabowski, sekretarz Zbigniew Piwowarski, skarbnik Michał Mach i członek zarządu Rafał Makowski. Na klubowym zebraniu wyłoniono też komisję rewizyjną w składzie Emilia Nastarowska, Jerzy Kozioł i Andrzej Dudziński.


Pogon Miechów obchodzi w tym roku jubileusz stulecia działalności. Celem sportowym jest awans seniorów do klasy okręgowej. Na półmetku Pogoń zajmuje czwarte miejsce w olkuskiej klasie A i do dającej awans drugiej pozycji traci cztery punkty. - Myślę, że naszą drużynę, która jest oparta na wychowankach i bardzo młoda, stać na to, by cel w postaci awansu zrealizować – przekonuje Dawid Byrski.


Obchody stulecia zostały natomiast zainaugurowane sobotnią prezentacją siedmiu klubowych drużyn. Na scenie Miechowskiego Domu Kultury pojawiło się około setki zawodników z trenerami i działaczami klubu. W sumie w zespołach Pogoni Miechów trenuje około 110 zawodników, w tym kilka dziewcząt. Jedna z nich Gabriela Łakomy trafiła już do kadry Małopolski.


Największą atrakcją roku jubileuszowego w klubie ma być mecz z jedną z drużyn ekstraklasy. Jego termin nie został jeszcze ustalony. Klub chce też uhonorować dawnych zawodników i działaczy oraz przybliżyć nieco swoją historię.


Dawid Byrski (ur. 1990) zaczynał karierę piłkarską w juniorach Pogoni Miechów. Jego kolejne kluby: Polonia Nysa, Orzeł Ząbkowice Śl., Skalnik Gracze (III liga 2008/2009), znów Polonia Nysa, Czarni Otmuchów, Garbarnia Kraków (III liga, 2011), ponownie Polonia Nysa, Naprzód Jędrzejów, Pogoń Miechów (2014-2016), Targowianka, Sparta Kazimierza Wielka, po raz kolejny Polonia Nysa, Czarni Staniątki i od 2020 r. Pogoń Miechów.


byrski.jpg
pogon2022.jpg


2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty