Strona główna > Żużel
Woffinden po raz trzeci, Zmarzlik wicemistrzem
07.10.2018 09:51 -

28-letni Brytyjczyk Tai Woffinden został po raz trzeci żużlowym mistrzem świata. Srebro wywalczył Bartosz Zmarzlik, a brąz Szwed Fredrik Lindgren.

więcej »
Doyle mistrzem, srebro dla Dudka
28.10.2017 15:21 -

Żużlowym mistrzem świata został 32-letni Australijczyk Jason Doyle, on też wygrał ostatnie zawody w tym cyklu - w Melbourne. Srebro wywalczył Patryk Dudek, czwarty był Maciej Janowski, a piąty Bartosz Zmarzlik.

więcej »
Polscy żużlowcy mistrzami świata
09.07.2017 08:25 -

Żużlowa reprezentacja Polski, pod wodzą trenera Marka Cieślaka, zdobyła Drużynowy Puchar Świata. Podczas finału w Lesznie biało-czerwoni wyprzedzili Szwecję, Rosję i W. Brytanię.

więcej »
Polskie podium na Łotwie, Patryk Dudek liderem MŚ!
28.05.2017 00:28 -

Fantastyczny triumf polskich żużlowców w łotewskim Dyneburgu. Na podium Grand Prix stanęło trzech biało-czerwonych: zwyciężył Piotr Pawlicki przed Patrykiem Dudkiem i Maciejem Janowskim! Dudek został liderem MŚ!

więcej »
Krzysztof Kasprzak wicemistrzem świata
11.10.2014 23:31 -

Krzysztof Kasprzak żużlowym wicemistrzem świata. Polak wygrał dziś ostatni turniej Grand Prix - w Toruniu. Triumfatorem MŚ został 44-letni Amerykanin Greg Hancock, który zwyciężył po raz trzeci (poprzednio w 1997 i 2011 r.).

więcej »
Po 31 latach Gorzów żużlową stolicą Polski
05.10.2014 22:58 -

Żużlowcy Stali Gorzów pokonali w rewanżowym meczu finałowym Enea Ekstraligi Fogo Unię Leszno 49:41 i zostali Drużynowym Mistrzem Polski 2014. Pierwsze spotkanie wygrała Unia 46:44.

więcej »
Brąz tarnowskich żużlowców, awans rzeszowian
05.10.2014 18:21 -

Grupa Azoty Unia Tarnów drugim wicemistrzem Polski na żużlu. W meczu o brąz ekstraligi "Jaskółki" pokonały dziś wysoko SPAR Falubaz Zielona Góra.

więcej »
Fantastyczny Hampel, Kasprzak wiceliderem MŚ
27.09.2014 21:54 -

Jarosław Hampel w fantastycznym stylu zwyciężył w Grand Prix Skandynawii w Sztokholmie, gromadząc maksimum 21 punktów. Trzecie miejsce zajął Krzysztof Kasprzak, który w żużlowych mistrzostwach świata został wiceliderem, za Amerykaninem Gregiem Hancockiem.

więcej »
Bartosz Zmarzlik triumfatorem GP Polski
30.08.2014 23:34 -

Bartosz Zmarzlik został sensacyjnym triumfatorem żużlowego turnieju o mistrzostwo świata - Grand Prix Polski w Gorzowie. W finale pokonał Słoweńca Mateja Zagara, Krzysztofa Kaprzaka i Duńczyka Michaela Jepsena Jensena.

więcej »
Polscy żużlowcy wicemistrzami świata, przegrali złoto na ostatnim wirażu
03.08.2014 07:15 -

W finale drużynowego Pucharu Świata, który odbył się w Bydgoszczy, polscy żużlowcy zajęli drugie miejsce, przegrywając złoto z Duńczykami na ostatnim wirażu.