Strona główna > Sporty zimowe > Short track
Dwa złote medale w trzy kwadranse2010-02-27 05:38:00

W wyścigu na 500 m mężczyzn triumfował mistrz świata, Kanadyjczyk Charles Hamelin. Jako drugi linię mety przekroczył Amerykanin Apolo Ohno, ale został zdyskwalifikowany za spowodowanie kolizji i przesunięty na 8. miejsce. W finale, na ostatnim zakręcie, Ohno dotknął prawą nogą Kanadyjczyka Tremblay'a, powodując jego upadek. Równowagę stracił także Koreańczyk Sung.

Ohno nie zdobył swego ósmego medalu olimpijskiego na 500 m, zdobył za to w sztafecie. Aktualny bilans tego łyżwiarza z amerykańsko-japońskiej rodziny to 2 złote, 2 srebrne i 4 brązowe krążki.
Wspaniałego wyczynu dokonał 25-letni Kanadyjczyk Charles Hamelin, który w ciągu niespełna trzech kwadransów wywalczył dwa złote medale - na 500 m i w sztafecie!

24-letnia Chinka Meng Wang zdobyła trzeci złoty medal w short tracku. Po zwycięstwach na 500 m i w sztafecie dziś wygrała 1000 m. Przed 4 laty w Turynie wywalczyła po jednym krążku każdego koloru. To absolutnie najlepsza łyżwiarka na świecie na krótkim torze.

W finale została zdyskwalifikowana Chinka Zhou Yang, która w półfinale ustanowiła rekord świata - 1:29.049. Polka Paula Bzura awansowała do ćwierćfinału, w którym jednak zajęła ostatnie, 4. miejsce w swoim wyścigu, wygranym przez Chinkę Wang.