Strona główna > Sporty zimowe > Short track
MŚ w short tracku: Dzień chiński
20.03.2010 21:27 -

Po dniu koreańskim w mistrzostwach świata w short tracku, rozgrywanych w Sofii, nastąpił dzień chiński. Złoto na 500 m zdobyli mistrzyni olimpijska Meng Wang i jej rodak Wenhao Liang. Triumfator z igrzysk w Vancouver, Kanadyjczyk Charles Hamelin, był czwarty.

więcej »
MŚ w short tracku: 6 na 6 dla Korei
19.03.2010 19:45 -

W Sofii rozpoczęły się mistrzostwa świata w short tracku. W wyścigach na 1500 m wszystkie medale zdobyli łyżwiarze Korei Południowej, zadecydowała o tym doskonała taktyka zespołowa reprezentantów tego kraju.

więcej »
Wszystko dla Juvenii
14.03.2010 21:40 -

Mistrzostwa Polski w short tracku zdominowali łyżwiarze Juvenii Białystok. Podczas zawodów w Cieszynie zdobyli wszystkie medale w konkurencjach indywidualnych, a w sztafetach oddali rywalom tylko jeden.

więcej »
Dwa złote medale w trzy kwadranse
27.02.2010 05:38 -

W wyścigu na 500 m mężczyzn triumfował mistrz świata, Kanadyjczyk Charles Hamelin. Jako drugi linię mety przekroczył Amerykanin Apolo Ohno, ale został zdyskwalifikowany za spowodowanie kolizji i przesunięty na 8. miejsce. W finale, na ostatnim zakręcie, Ohno dotknął prawą nogą Kanadyjczyka Tremblay'a, powodując jego upadek. Równowagę stracił także Koreańczyk Sung.

więcej »
Pod dyktando Chinki
18.02.2010 05:43 -

Chinka Wang Meng od kilku lat wygrywa na krótkim torze łyżwiarskim wszystko albo prawie wszystko... W Vancouver była zdecydowaną faworytką i wygrała zdecydowanie.