Strona główna > Sporty zimowe > Łyżwiarstwo szybkie
Trzecie złoto dla Kanady
19.02.2010 00:45 - RK

24-letnia Christine Nesbitt, wygrywając łyżwiarski wyścig na 1000 m, zdobyła trzeci złoty medal olimpijski dla Kanady. Jej wygrana nie jest niespodzianką, Nesbitt to aktualna mistrzyni świata na tym dystansie.

więcej »
Powtórka z Davisa
18.02.2010 03:10 - RK

Shani Davis przed czterema laty w Turynie był pierwszym Afroamerykaninem, który zdobył złoto na zimowych igrzyskach olimpijskich w konkurencji indywidualnej. Wygrał wtedy wyścig łyżwiarski na 1000 m. W Vancouver obronił tytuł.

więcej »
Sprint - specjalność koreańska
17.02.2010 01:52 - RK

Sprint łyżwiarski mężczyzn wygrał Koreańczyk Mo Tae-bum, a wśród kobiet najszybsza okazała się jego rodaczka Lee Sang-Hwa. Dystans 500 m stał się więc nieoczekiwanie specjalnością koreańską!

więcej »
Dziś są moje urodziny
16.02.2010 05:15 - RK

Koreańczyk Mo Tae-Bum zrobił sobie najwspanialszy prezent urodzinowy w życiu. Dziś skończył 21 lat i zdobył nieoczekiwanie złoty medal olimpijski w sprinterskim wyścigu na 500 m.

więcej »
Złoto dla Czeszki
15.02.2010 00:41 - RK

Czeszka Martina Sablikova zdominowała wyścig olimpijski na 3 km. 22-letnia łyżwiarka zrobiła duże wrażenie swoją jazdą. Wszystkie okrążenia pokonywała w tempie poniżej 32 sekund, tylko na ostatnim przekroczyła tę granicę o 1/100.