Strona główna > Sporty zimowe > Łyżwiarstwo figurowe
Pierwszy mistrz z Japonii2010-03-25 23:14:00 MAS

24-letni Japończyk Daisuke Takahashi został nowym mistrzem świata w łyżwiarstwie figurowym w konkurencji solistów. To pierwsze w historii złoto solisty dla Japonii, ale nie przypadkowe. Takahashi jest brązowym medalistą igrzysk olimpijskich w Vancouver i wicemistrzem świata z 2007 roku.

Wicemistrzem świata został Kanadyjczyk Patrick Chan, a brąz przypadł Francuzowi Brianowi Joubertowi, który na koniec poprawił sobie nastrój po trudnym dla niego sezonie. Na IO był dopiero 16.

Finał rywalizacji solistów (z udziałem 24 czołowych zawodników po programie krótkim) stał na wysokim poziomie, panowie decydowali się na poczwórne skoki, niektórzy wplatali je w nowatorskie zestawienia. Takhashi jest zasłużonym mistrzem świata. Pokazał najrówniejszy i najciekawszy program dowolny.

Polak Maciej Cieplucha, debiutant w MŚ, nie zakwalifikował się do finałowej "24", został na podstawie samego programu krótkiego sklasyfikowany na 35. miejscu.