Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Żużel > Wiadomości żużel
Nice PLŻ w jednej grupie2016-01-07 11:26:00

Ukazał się komunikat Polskiego Związku Motorowego odnośnie kształtu rozgrywek Nice PLŻ. W rozgrywkach Polskiej Ligi Żużlowej 2016 udział będą brały drużyny klubów, które otrzymały licencję na udział w zawodach o DM I i DM II ligi w sezonie 2016.


W części zasadniczej (22 rundy), każda z drużyn spotka się z każdym przeciwnikiem dwukrotnie. W sezonie 2016 drużyny klubów Stowarzyszenie Hawi Racing Team Opole i RKS Kolejarz Rawicz rozegrają jedynie po jednym spotkaniu z każdym przeciwnikiem na własnym torze, a mecze wyjazdowe (z wyjątkiem meczów bezpośrednich pomiędzy nimi) tych drużyn będą rozstrzygane na korzyść przeciwnika w stosunku 40:0.


W rundzie finałowej spotkają sięw formie dwumeczu drużyny, które zajęły pierwze i drugie miejsce w tabeli po części zasadniczej. Zwycięska drużyna otrzyma prawo uczestniczenia w rozgrywkach Ekstraligi w przyszłym sezonie, druga drużyna rozegra baraże z drużyną Esktraligi.

Drużyny sklasyfikowane na miejscach 1-8 będą miały prawo do uczestnictwa w PLŻ (1) na 2017 o ile liczba drużyn, które uzyskały licencję pozwoli na utworzenie rozgrywek DM I i DM II ligi 2017.

Drużyny sklasyfikowane na miejscach 9-11 będą uczestniczyć w PLŻ (2) w 2017 o ile liczba drużyn, które uzyskały stosowną licencję pozwoli na utworzeniu rozgrywek DM I i DM II ligi 2017.


polskizuzel.pl, ST

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty