Strona główna > Sporty zimowe > Narciarstwo biegowe > Wiadomości Narciarstwo biegowe
Kowalczyk z Jaśkowiec piąte w sprincie2014-02-19 14:58:00

Justyna Kowalczyk w parze z Sylwią Jaśkowiec zajęły piąte miejsce w drużynowym sprincie stylem klasycznym podczas ZIO w Soczi. Zwyciężyły Norweżki przed Finkami i Szwedkami.

Bieg składał się z sześciu odcinków po 1.3 km każdy, zawodniczki pokonywały trasę na zmianę trzykrotnie. Zaczęła Jaśkowiec, była szósta z niewielką stratą do Finek i Norweżek. Kowalczyk wyszła na czwartą pozycję, Jaśkowiec spadła następnie na piątą, ale po zmianie Justyny Polki były znów czwarte, tuż za Niemkami i tuż przed Szwedkami. Szansa na medal stała się realna. Jaśkowiec nie wytrzymała jednak tempa rywalek i na końcowym odcinku Kowalczyk nie dała rady ich dogonić. Piąta lokata jest mimo wszystko sukcesem.

Triumfowały Norweżki, Marit Bjoergen zdobyła swój 9. medal olimpijski w karierze (jej dorobek: 5-3-1).