Strona główna > Sporty zimowe > Łyżwiarstwo szybkie > Wiadomości Łyżwiarstwo szybkie
Szóste miejsce łyżwiarek w MŚ2015-02-14 18:35:00

Polki Aleksandra Goss, Katarzyna Woźniak i Luiza Złotkowska zajęły szóste miejsce w wyścigu drużynowym podczas mistrzostw świata w łyżwiarstwie szybkim, odbywających się w Heerenveen (Holandia).

Sensacyjnie zwyciężyły Japonki, wyprzedzając faworytki Holenderki. Brąz zdobyły Rosjanki.

Polki w bezpośredniej rywalizacji zmierzyły się właśnie z Japonkami. Biało-czerwone osiągnęły czas 3:06.09, a Japonki 3:01.53.

W porównaniu ze składem, który stawał na podium igrzysk w Vancouver i Soczi oraz MŚ 2013, nie było w polskiej drużynie Katarzyny Bachledy-Curuś i Natalii Czerwonki.

Amerykanin Shani Davis zdobył złoty medal na dystansie 1000 m. Zbigniew Bródka zajął 13. miejsce, a Piotr Michalski był 16. Davis uzyskał wynik 1:08.57 i wyprzedził Rosjanina Pawła Kuliżnikowa 1:08.61 oraz Holendra Kjelda Nuisa 1:08.71. Bródka osiągnął czas 1:10.14, a Michalski 1:10.29.