Strona główna > Tenis > Wiadomości tenis
Triumf Hurkacza w... deblu2020-11-09 10:42:00

Hubert Hurkacz i Kanadyjczyk Felix Auger-Aliassime sensacyjnie wygrali w Paryżu deblowy turniej ATP Rolex Paris Masters.

Zagrali ze sobą drugi raz w życiu, w Paryżu nie byli rozstawieni, a mimo to wygrali wszystkie mecze. W finale, który trwał 112 minut, obronili 5 meczboli w II secie. W tie-breaku przegrywali 3-6 i 6-7, a mimo to zwyciężyli 9-7.

Finał:

Hubert Hurkacz, Felix Auger-Aliassime (Polska, Kanada) - Mate Pavic, Bruno Soares (Chorwacja, Brazylia, 2) 6-7 (3-7), 7-6 (9-7), 10-2

W półfinale Hurkacz i Auger-Aliassime pokonali polsko-brazylijski duet Łukasz Kubot - Marcelo Melo, który mimo porażki wywalczył awans do Nitto ATP Finals w Londynie (15-22 listopada).

Za zwycięstwo Hurkacz i Auger-Aliassime dostali do podziału 91 665 euro. Dla Polaka to pierwszy triumf deblowy w turnieju ATP.