Strona główna > Tenis > Wiadomości tenis
Deblowy maraton Igi Świątek2020-10-09 17:10:00

2 godziny i 28 minut walczyła Iga Świątek wraz z Amerykanką Nicole Melichar o swój drugi finał w wielkoszlemowym turnieju tenisowym French Open. Niestety, walka zakończyła się porażką.

Półfinały debla pań:

Barbora Krejcikova/Katerina Siniakova (Czechy, 4) - Timea Babos/Kristina Mladenovic (Węgry/Francja, 2) 2-6, 6-4, 5-7

Nicole Melichar/Iga Świątek (USA/Polska) - Alexa Guarachi/Desirae Krawczyk (Chile/USA, 14) 6-7 (5-7), 6-1, 4-6

Polsko-amerykański duet mógł wygrać w dwóch setach, gdyż w pierwszym prowadził 5-2. W trzeciej partii do stanu 4-4 obie pary szły równo, w końcówce skuteczniejsze okazały się rywalki.

Finał singla pań: Iga Świątek - Sofia Kenin, sobota, godz. 15.

Półfinały singla panów:

Diego Schwartzmann (Argentyna, 12) - Rafael Nadal (Hiszpania, 2) 3-6, 3-6, 6-7 (0-7)

Novak Djokovic (Serbia, 1) - Stefanos Tsitsipas (Grecja, 5) 6-3, 6-2, 5-7, 4-6, 6-1

Aktualizacja 22:30