Strona główna > Tenis > Wiadomości tenis
French Open: Iga Świątek w finale!2020-10-08 16:46:00

19-letnia Iga Świątek w finale Wielkiego Szlema na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu! Jej rywalką będzie starsza o 2 lata Amerykanka Sofia Kenin, triumfatorka Australian Open.

Polka pokonała w ciągu 70 minut kwalifikantkę z Argentyny, starszą o 4 lata Nadię Podoroską.

Zaczęło się od prowadzenia 3-0, co umościło ścieżkę do wygranej 6-2. W II secie było już 4-0, wtedy rywalka przełamała naszą zawodniczkę, ale to był chwilowy moment jej przewagi. Dwa kolejne gemy wygrała Świątek.

Półfinały singla pań:

Iga Świątek (Polska, WTA 54) - Nadia Podoroska (Argentyna, Q, WTA 131) 6-2, 6-1

Petra Kvitova (Czechy, 7, WTA 11) - Sofia Kenin (USA, 4, WTA 6) 4-6, 5-7

Jutro półfinały debla pań:

Barbora Krejcikova/Katerina Siniakova (Czechy, 4) - Timea Babos/Kristina Mladenovic (Węgry/Francja, 2)

Nicole Melichar/Iga Świątek (USA/Polska) - Alexa Guarachi/Desirae Krawczyk (Chile/USA, 14)

Jutro także półfinały singla panów:

Diego Schwartzmann (Argentyna, 12) - Rafael Nadal (Hiszpania, 2)

Novak Djokovic (Serbia, 1) - Stefanos Tsitsipas (Grecja, 5)

Iga Świątek jest drugą Polką w historii, która awansowała do finału French Open. Pierwszą była w 1939 roku 26-letnia wówczas krakowianka Jadwiga Jędrzejowska; w decydującej grze uległa Francuzce Simonne Mathieu 3-6, 6-8. Wspólnie zwyciężyły wtedy w deblu.

Aktualizacja 18:30