Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Tenis > Wiadomości tenis
Benefis Agnieszki Radwańskiej2019-05-25 14:55:00

Agnieszka Radwańska, gwiazda światowego tenisa, miała swój benefis w rodzinnym Krakowie. W TAURON Arenie, w uroczystym podsumowaniu dorobku, towarzyszyły jej we wtorek tysiące fanów, znani artyści, wybitni sportowcy, przyjaciele, rodzina.


- Trzeba wiedzieć kiedy zejść ze sceny i nie wyobrażam sobie, by taka impreza mogła się odbyć w innym mieście niż Kraków - podkreśliła "Isia", żegnając się z wyczynowym tenisem w wieku zaledwie 30 lat. Z kortu zeszła już pół roku temu. Osiągnęła w tenisie prawie wszystko. Wygrała mistrzostwa WTA Masters w Singapurze w 2015 r., była w finale Wimbledonu trzy lata wcześniej, wygrała 20 turniejów WTA, w najlepszym okresie była klasyfikowana jako druga rakieta świata. W polskiej historii tego sportu tylko inna krakowianka, Jadwiga Jędrzejowska, uzyskiwała porównywalne sukcesy (finały Wimbledonu, US Open i Roland Garros przed wojną).


Na wtorkowej konferencji prasowej, w pokazowej grze na korcie i w benefisie Agnieszce towarzyszyła inna gwiazda tenisa - Dunka polskiego pochodzenia, Caroline Wozniacki. Nie przyjechała Angelique Kerber, lecząca kontuzję. Na korcie "Isia" razem z Łukaszem Kubotem pokonali w deblu 6-4 Karolinę i Marcina Matkowskiego, ale oczywiście nie wynik był tu ważny... W TAURON Arenie zjawili się także siostra "Isi" - Urszula, Klaudia Jans-Ignacik, Jerzy Janowicz, Wojciech Fibak, trener Tomasz Wiktorowski i mąż Dawid Celt. Obecni byli też Otylia Jędrzejczak, Robert Korzeniowski, Jakub Błaszczykowski, Mariusz Czerkawski, Tomasz Hajto i Marcin Wasilewski. Filmowe życzenia przesłali Adam Małysz, Rafał Sonik, Marcin Gortat czy Robert Lewandowski. Świat piosenki reprezentowali Maryla Rodowicz, Joanna Liszowska, Andrzej Piaseczny, Kasia Wilk i Mezo oraz Pectus. Bracia Szczepanikowie wyznali nawet Agnieszce, że "zawsze chcieli mieć taką siostrę..." Zaśpiewała też sama bohaterka uroczystości, razem z Karoliną Woźniacką zaprezentowały piosenkę z tekstem Jacka Cygana - "We love tennis". Ten debiut artystek-tenisistek pochwalił kompozytor utworu Piotr Rubik.


Podczas benefisu minister sportu i turystyki Witold Bańka w imieniu premiera odznaczył Agnieszkę Radwańską medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Osobiście, kwiatami i laudacją, podziękował za wiele lat emocji prezydent RP Andrzej Duda: - Pani Agnieszka była i jest dla Polski cudem, jako zawodniczka weszła na szczyt w tak ekskluzywnej i ważnej dyscyplinie na świecie. Na koniec miał dla niej propozycję: - Proszę wystartować w wyborach prezydenckich, ja pierwszy oddam na Panią głos...


MRST


6.jpgwięcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty