Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Tenis > Wiadomości tenis
Agnieszka Radwańska kończy karierę2018-11-14 18:06:00

Agnieszka Radwańska obwieściła dziś koniec kariery tenisowej. Krakowianka z urodzenia, niegdyś nr 2 światowej listy, ma dopiero 29 lat.


Po raz ostatni wystąpiła w turnieju tenisowym we wrześniu w Seulu, w październiku zajmowała 78. miejsce w rankingu WTA, obecnie jest 75. Ostatnie zwycięstwo odniosła w październiku 2016 r. w Pekinie. Jej największe sukcesy to finał Wimbledonu w 2012 r. i triumf w WTA Finals w Singapurze w 2015; w sumie wygrała w karierze 20 turniejów. Zarobiła 27 683 807 dolarów. Trzykrotnie występowała na igrzyskach olimpijskich.


Nazywano ją często "ninja", ze względu na zwinność i umiejętność dochodzenia do piłek wprost niemożliwych do zagrania; nazywano ją także "panią profesor" ze względu na wspaniałą technikę.


Na swoim koncie facebookowym napisała dziś:


Kochani,


Pragnę podzielić się z Wami jedną z moich najważniejszych życiowych decyzji. W dniu dzisiejszym, po 13 latach zawodowego grania, kończę swoją przygodę z zawodowym tenisem. Nie jest mi z tym łatwo. W głowie jeszcze tyle wspomnień, emocji zwycięstw tych dwudziestu zdobytych turniejów i tych blisko sześciuset wygranych meczów. Niestety nie mogłam już trenować jak dawniej, a organizm i tak coraz częściej odmawiał posłuszeństwa. W trosce o swoje zdrowie, z pełną świadomością obciążenia, jakie niesie rywalizacja na tak wysokim poziomie, nie jestem już w stanie zmobilizować swojego organizmu do jeszcze większej eksploatacji.


Odkładam rakietę i żegnam się z tourem, ale nie z tenisem. Tenis jest i zawsze będzie pełnił w moim życiu wyjątkową rolę. Czas na nowe wyzwania, nowe pomysły, mam nadzieję równie ekscytujące jak te na korcie.


Ufam, że na przestrzeni tych wszystkich lat godnie reprezentowałam nasz kraj na całym świecie oraz dostarczałam Wam wszystkim wielu emocji, wrażeń i radości. Wasze wsparcie, miłe słowa oraz wiara w moje zwycięstwa były ze mną na każdym meczu i za to serdecznie i z głębi serca Wam dziękuję. Dziękuję za każdą nieprzespaną noc spędzoną przed telewizorem oraz za wszystkie tytuły Fan Favorite – to dla mnie zaszczyt i najlepsza nagroda za ciężką pracę.


Dziękuję wszystkim, którzy byli ze mną na dobre i na złe, rodzicom, siostrze, mojemu najlepszemu teamowi: Dawidowi, Tomkowi, Krzyśkowi, Jasonowi, moim sponsorom i partnerom – zawsze będę wdzięczna za wszystko, co dla mnie zrobiliście.


Aga

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty