Strona główna > Tenis > Wiadomości tenis
Wimbledon: Radwańska w szesnastce2017-07-08 21:34:00

Agnieszka Radwańska szósty kolejny rok znalazła się w czołowej szesnastce wielkoszlemowego turnieju tenisowego na trawiastych kortach Wimbledonu. Polka pokonała Szwajcarkę Timeę Bacsinszky 3-6, 6-4, 6-1.

Radwańska jest rozstawiona z numerem 9, rywalka z nr. 19. Pierwszego seta wygrała Bacsinszky, ale nasza tenisistka grała coraz lepiej i wyrównała stan meczu. Później Szwajcarka zaczęła mieć kłopoty z lewym udem, co ułatwiło zadanie Isi, która zwyciężyła po 2 godzinach i 10 minutach. To jej pierwsza wygrana z tą zawodniczką, po wcześniejszych dwóch porażkach.

W 1/8 finału przeciwniczką Radwańskiej będzie Rosjanka Swietłana Kuzniecowa, która wygrała 13 z 17 dotychczasowych pojedynków... Kuzniecowa (nr 7) wyeliminowała Słowenkę Polonę Hercog (WTA 265) 6-4, 6-0.

II runda debla:

Marcin Matkowski/Max Mirnyi (Polska/Białoruś) - Bob Bryan/Mike Bryan (USA, nr 5) 6-3, 7-5, 6-4

Łukasz Kubot/Marcelo Melo (Polska/Brazylia, nr 4) - Philipp Petzschner/Alexander Peya (Niemcy/Austria) 6-2, 5-7, 6-3, 3-6, 11-9 (mecz trwał 3 godziny i 44 minuty!)