Strona główna > Tenis > Wiadomości tenis
Australian Open: Awans Radwańskiej2017-01-17 15:07:00

Agnieszka Radwańska pokonała Bułgarkę Cwetanę Pironkową 6-1, 4-6, 6-1 w I rundzie tenisowego turnieju wielkoszlemowego Australian Open w Melbourne.

Mecz rozstawionej z numerem 3 Polki z rywalką (WTA 64) trwał 104 minuty. Rywalką Radwańskiej w II rundzie będzie 35-letnia Chorwatka Mirjana Lucić-Baroni (WTA 79), która wyeliminowała Chinkę Qiang Wang 4-6, 6-3, 6-4, po 116 minutach gry. Potencjalna przeciwniczka w III rundzie to Francuzka Alize Cornet (nr 28) lub Greczynka Maria Sakkari (WTA 94).

W I rundzie odpadła Magda Linette (WTA 96), po porażce z Mandy Minella (Luksemburg, WTA 105) 5-7, 4-6.

W I rundzie przegrał też Jerzy Janowicz (WTA 278), z Chorwatem Marinem Cilicem (nr 7) 6-4, 6-4, 2-6, 2-6, 3-6. Mecz trwał 3 godziny i 4 minuty.