Strona główna > Tenis > Wiadomości tenis
Przegrany maraton Radwańskiej2016-10-24 19:22:00

Na inaugurację tenisowych mistrzostw WTA w Singapurze Agnieszka Radwańska przegrała 5-7, 6-1, 5-7 z Rosjanką Swietłaną Kuzniecową. Mecz trwał 2 godziny i 48 minut.

Polka prowadziła w I secie 4-1, by przegrać 5-7. Drugiego łatwo wygrała. W trzecim znów miała inicjatywę (2-0, 4-2), przy stanie 5-4 nie wykorzystała meczbola. Końcówka, niestety, należała do 31-letniej Rosjanki, starszej od naszej tenisistki o 4 lata.

Kuzniecowa dobrze sobie radzi z Radwańską, wygrała 13 z 17 pojedynków tych zawodniczek. W tym roku jest światową mistrzynią 3-setówek, rozstrzygnęła na swoją korzyść już 21.

Grupa czerwona (niedziela):

Angelique Kerber (Niemcy, 1) - Dominika Cibulkova (Słowacja, 7) 7-6 (7-5), 2-6, 6-3

Simona Halep (Rumunia, 3) - Madison Keys (USA, 6) 6-2, 6-4

Grupa biała (poniedziałek):

Agnieszka Radwańska (Polska, 2) - Swietłana Kuzniecowa (Rosja, 8) 5-7, 6-1, 5-7

Karolina Pliskova (Czechy, 4) - Garbine Muguruza (Hiszpania, 5) 6-2, 6-7 (4-7), 7-5