Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sporty zimowe > Wiadomości sporty zimowe
Zmarła Maria Zuchowicz2020-11-25 17:34:00

W wieku 90 lat zmarła wczoraj Maria Zuchowicz – wybitna prawnik, sędzia międzynarodowy w łyżwiarstwie figurowym, prezes Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu przy PKOl, wieloletnia arbiter Międzynarodowego Trybunału Arbitrażowego ds. Sportów Lozannie, komentatorka telewizyjna zawodów łyżwiarskich, znana i niezwykle ceniona ekspert w polskim i międzynarodowym sporcie.


Maria Zuchowicz specjalizowała się prawie cywilnym, rodzinnym, gospodarczym i sportowym. Sport był jej wielką pasją – łyżwiarstwo figurowe najbliższą i najważniejszą dla Niej dyscypliną.


W latach 1948-1952 Maria Zuchowicz była zawodniczką kadry narodowej w łyżwiarstwie figurowym, a od 1956 r. sędzią w tej dyscyplinie. Przez ponad 40 lat była arbitrem podczas najważniejszych międzynarodowych turniejów – Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy.


Aktywnie i z ogromnym zaangażowaniem działała w wielu organizacjach sportowych – także międzynarodowych. Była honorową członkinią Międzynarodowego Związku Łyżwiarskiego (ISU), członkinią zarządu oraz wiceprezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego, sędzią Międzynarodowego Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie (CAS) oraz wiceprezes, a następnie prezes Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu przy PKOl. Działała też w Polskim Towarzystwie Prawa Sportowego.


olimpijski.pl

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty