Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sporty zimowe > Wiadomości sporty zimowe
Skoczkowie wygrali w Klingenthal2019-12-14 20:32:00

Po trzech latach nasza reprezentacja skoczków narciarskich ponownie stanęła na najwyższym stopniu podium w konkursie drużynowym Pucharu Świata w Klingenthal. Zwycięstwo wywalczyli: Piotr Żyła, Jakub Wolny, Kamil Stoch i Dawid Kubacki. 


Podopieczni Michała Doleżala Austriaków, którzy znaleźli się na drugim miejscu, pokonali o 25 punktów. Trzecie miejsce zdobyli Japończycy, którzy do biało-czerwonych stracili blisko 60 punktów.


Walkę o zwycięstwo w polskiej reprezentacji rozpoczął Piotr Żyła, który oddał najdłuższy skok w konkursie, uzyskując w pierwszej serii 145 metrów. W drugiej skoczył 127,5 m. Jakub Wolny lądował na 136. i 130. metrze. Kamil Stoch oddał dwa solidne i równe skoki po 126 m. Kropkę nad "1" postawił Dawid Kubacki, który w pierwszej serii skoczył 133,5 m, a zwycięstwo przypieczętował dalekim skokiem na 137 m.


Drugie miejsce dla Austriaków wywalczyli: Philipp Aschenwald, Gregor Schlierenzauer, Michael Hayboeck oraz Stefan Kraft. Natomiast w drużynie Japonii skakali: Yukiya Sato, Daiki Ito, Junshiro Kobayashi oraz Ryoyu Kobayashi.


W niedzielę na Vogtland Arenie rozegrane zostaną zawody indywidualne (godz. 16).


Źródło: Anna Karczewska / PZN

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty