Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sporty zimowe > Wiadomości sporty zimowe
Austriacki akcent2019-02-17 15:36:00

W Åre (Szwecja) zakończyły się trwające od 4 lutego mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim. W ostatnim dniu pierwszy złoty medal zdobyli Austriacy, 30-letni Marcel Hirscher wygrał slalom.


Hirscher wyrównał dwa rekordy MŚ - zdobył trzeci złoty medal w slalomie (podobnie jak Szwed Ingemar Stenmark) i siódmy złoty medal w ogóle (podobnie jak Austriak Toni Sailer).


Najlepszą zawodniczką MŚ była 24-letnia Amerykanka Mikaela Shiffrin, która trzykrotnie stanęła na podium, w tym dwa razy na najwyższym stopniu. Slalom wygrała czwarty raz z rzędu, co jest osiągnięciem bez precedensu!

Medaliści MŚ:

Kobiety

Supergigant: 1. Mikaela Shiffrin (USA), 2. Sofia Goggia (Włochy), 3. Corinne Suter (Szwajcaria)... Maryna Gąsienica-Daniel nie ukończyła

Kombinacja alpejska: 1. Wendy Holdener (Szwajcaria), 2. Petra Vlhova (Słowacja), 3. Ragnhild Mowinckel (Norwegia)... 21. Maryna Gąsienica-Daniel

Zjazd: 1. Ilka Stuhec (Słowenia), 2. Corinne Suter (Szwajcaria), 3. Lindsey Vonn (USA)

Slalom gigant: 1. Petra Vlhova (Słowacja), 2. Viktoria Rebensburg (Niemcy), 3. Mikaela Shiffrin (USA)... 32. Maryna Gąsienica-Daniel

Slalom: 1. Mikaela Shiffrin (USA), 2. Anna Swenn Larsson (Szwecja), 3. Petra Vlhova (Słowacja)

Mężczyźni

Supergigant: 1. Dominik Paris (Włochy), 2. Johan Clarey (Francja), 3. Vincent Kriechmayr (Austria)

Zjazd: 1. Kjetil Jansrud (Norwegia), 2. Aksel Lund Svindal (Norwegia), 3. Vincent Kriechmayr (Austria)

Kombinacja alpejska: 1. Alexis Pinturault (Francja), 2. Stean Hadalin (Słowenia), 3. Marco Schwarz (Austria)

Slalom gigant: 1. Henrik Kristoffersen (Norwegia), 2. Marcel Hirscher (Austria), 3. Alexis Pinturault (Francja)

Slalom: 1. Marcel Hirscher (Austria), 2. Michael Matt (Austria), 3. Marco Schwarz (Austria)


Mixed team, slalom równoległy: 1. Szwajcaria (Aline Danioth, Wendy Holdener, Daniel Yule, Ramon Zenhaeusern), 2. Austria (Katharina Liensberger, Katharina Truppe, Michael Matt, Marco Schwarz), 3. Włochy (Irene Curtoni, Lara Della Mea, Simon Maurberger, Alex Vinatzer)


Klasyfikacja medalowa po 10 konkurencjach:

1. Norwegia i Szwajcaria 2-1-1

3. USA 2-0-2

4. Austria 1-4-3

5. Francja, Słowacja i Włochy 1-1-1

8. Słowenia 1-1-0

9. Niemcy i Szwecja 0-1-0





więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty