Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sporty zimowe > Wiadomości sporty zimowe
ZIO (25.02): 15. podium Marit Bjoergen, Norwegia na czele klasyfikacji medalowej2018-02-25 09:30:00

Na zakończenie igrzysk w koreańskim PyeongChang swój piętnasty medal zdobyła Norweżka Marit Bjoergen, stając się najbardziej utytułowaną sportsmenką zimowych olimpiad.


Bjoergen, która 21 marca skończy 38 lat, wygrała bieg masowy na 30 km stylem klasycznym. To jej ósme złoto olimpijskie, ponadto ma w dorobku 4 srebrne i 3 brązowe krążki. W PyeongChang wywalczyła w sumie 5 medali (2-1-2).


Justyna Kowalczyk była dziś czternasta.


Wygrana Bjoergen zapewniła także Norwegii prymat w klasyfikacji medalowej ZIO 2018, przed Niemcami i Kanadą.

XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie, PyeongChang 2018 (25 lutego)

BOBSLEJE

Mężczyźni, czwórki:

1. Niemcy 3:15.85 (Candy Bauer, Francesco Friedrich, Martin Grothkopp, Thorsten Margis)

=2. Niemcy +0.53 (Nico Walther, Kevin Kuske, Alexander Roediger, Eric Franke)

=2. Korea Płd. +0.53 (Yunjong Won, Junglin Jun, Youngwoo Seo, Donghyun Kim)

...

13. Polska +2.04 (Mateusz Luty, Arnold Zdebiak, Łukasz Miedzik, Grzegorz Kossakowski)

Niemcy Friedrich i Margis zdobyli także złoto w dwójkach. 39-letni Niemiec Kuske ma w dorobku 4 złote medale olimpijskie (w dwójkach 2006 i 2010 oraz w czwórkach 2002 i 2006) oraz 2 srebrne (w dwójkach 2010 i w czwórkach 2018).


CURLING

Kobiety:

1. Szwecja

2. Korea Płd.

3. Japonia

SZWECJA: Anna Hasselborg, Sara McManus, Agnes Knochenhauer, Sofia Mabergs, Jennie Waahlin.

KOREA PŁD.: EunJung Kim, KyeongAe Kim, SeonYeong Kim, YeongMi Kim, Chohi Kim.

JAPONIA: Satsuki Fujisawa, Chinami Yoshida, Yumi Suzuki, Yurika Yoshida, Mari Motohashi.

Finał: Szwecja - Korea Płd. 8-3.

Koreanki KyeongAe Kim i YeongMi Kim są siostrami.


HOKEJ NA LODZIE

Mężczyźni:

1. OAR

2. Niemcy

3. Kanada

OLYMPIC ATHLETE OF RUSSIA: Vasili Koshechkin, Ilya Sorokin, Igor Shestyorkin - Vladislav Gavrikov, Vyacheslav Voinov, Sergei Andronov, Sergei Kalinin, Ilya Kovalchuk - Bogdan Kiselevich, Nikita Nesterov, Pavel Datsyuk, Kirill Kaprizov, Nikita Gusev - Artyom Zub, Andrei Zubarev, Sergei Shirokov, Nikolai Prokhorkin, Alexander Barabanov - Yegor Yakovlev, Ivan Telegin, Sergei Mozyakin, Mikhail Grigorenko, Ilya Kabkukov - Alexei Marchenko, Vadim Shipachyov.

NIEMCY: Danny Aus Den Birken, Timo Pielmeier, Dennis Endras - Daryl Boyle, Christian Ehrhoff, Brooks Macek, Marcel Goc, Marcel Noebels - Jonas Muller, Yannic Seidenberg, Patrick Reimer, Patrick Hager, Felix Schutz - Frank Hordler, Moritz Muller, Marcus Kink, Frank Mauer, Dominik Kahun - Bjorn Krupp, Matthias Plachta, Yasin Ehliz, Gerrit Fauser, David Wolf - Sinan Akdag, Leonhard Pfoderl.

KANADA: Kevin Poulin, Justin Peters, Ben Scrivens - Chris Lee, Mat Robinson, Mason Raymond, Eric O'Dell, Maxim Lapierre - Chay Genoway, Maxim Noreau, Derek Roy, Brandon Kozun, Rene Bourque - Marc-Andre Gragnani, Cody Goloubef, Wojtek Wolski, Andrew Ebbett, Christian Thomas - Karl Stollery, Chris Kelly, Rob Klinkhammer, Quinton Howden, Linden Vey - Stefan Elliott.

Finał: OAR - Niemcy 4-3 po dogrywce (1-0, 0-1, 2-2, 1-0).

1-0 Voinov 19:59; 1-1 Schutz 29:32; 2-1 Gusev 53:21; 2-2 Kahun 53:31; 2-3 J. Muller 56:44; 3-3 Gusev 59:04 (OAR w osłabieniu); 4-3 Kaprizov 69:40 (OAR w przewadze).

Najlepsi zawodnicy wybrani przez Dyrektoriat:

Najlepszy bramkarz: Danny Aus Den Birken (Niemcy); najlepszy obrońca: Vyacheslav Voinov (OAR); najlepszy napastnik: Nikita Gusev (OAR).

Klasyfikacja kanadyjska: 1. Nikita Gusev (OAR) 4+8=12. Najlepsi strzelcy: 1. Ryan Donato (USA) - 5 goli (5 meczów), 2. Kirill Kaprizov (OAR) i Ilya Kovalchuk (OAR) - 5 (6).


NARCIARSTWO BIEGOWE

Kobiety, bieg masowy 30 km st. klas.:

1. Marit Bjoergen (Norwegia) 1:22:17.6

2. Krista Parmakoski (Finlandia) +1:49.5

3. Stiina Nilsson (Szwecja) +1:58.9

...

14. Justyna Kowalczyk +5:04.2


Klasfikacja medalowa:

1. Norwegia 14-14-11=39

2. Niemcy 14-10-7=31

3. Kanada 11-8-10=29

4. USA 9-8-6=23

5. Holandia 8-6-6=20

6. Szwecja 7-6-1=14

7. Korea Płd. 5-8-4=17

8. Szwajcaria 5-6-4=15

9. Francja 5-4-6=15

10. Austria 5-3-6=14

11. Japonia 4-5-4=13

12. Włochy 3-2-5=10

13. OAR 2-6-9=17

14. Czechy 2-2-3=7

15. Białoruś 2-1-0=3

16. Chiny 1-6-2=9

17. Słowacja 1-2-0=3

18. Finlandia 1-1-4=6

19. W. Brytania 1-0-4=5

20. Polska 1-0-1=2

21. Ukraina i Węgry 1-0-0=1

23. Australia 0-2-1=3

24. Słowenia 0-1-1=2

25. Belgia 0-1-0=1

26. Hiszpania i Nowa Zelandia 0-0-2=2

28. Kazachstan, Liechtenstein i Łotwa 0-0-1=1

OAR - Olympic Athlete of Russia


Multimedaliści:

1. Johannes Hoesflot Klaebo (Norwegia) i Martin Fourcade (Francja) 3-0-0=3

3. Marit Bjoergen (Norwegia) 2-1-2=5


XXIV ZIO odbędą się w 2022 roku w Pekinie.





więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty