Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sporty zimowe > Wiadomości sporty zimowe
ZIO (12.02): Dziesiąty medal Ireen Wüst2018-02-12 18:49:00

Holenderska łyżwiarka, 32-letnia Ireen Wüst, zdobyła złoto na dystansie 1500 m. To jej dziesiąty medal olimijski!


Na jej koncie widnieje 5 złotych krążków: na 3 km w 1006, na 1500 m w 2010, na 3 km i druż. w 2014 oraz na 1500 m w 2018. Ponadto zdobyła 4 srebrne i 1 brązowy medal.


Dobrze spisały się dziś Polki, najlepsza Natalia Czerwonka była dziewiąta.

XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie, PyeongChang 2018 (12 lutego):

BIATHLON

Mężczyźni, bieg pościgowy 12.5 km:

1. Martin Fourcade (Francja) 32:51.7 (1)

2. Sebastian Samuelsson (Szwecja) +12.0 (1)

3. Benedikt Doll (Niemcy) +15.1 (1)

...

56. Grzegorz Guzik +6:15.6 (6)

Fourcade awansował z 8., Samuelsson z 14., a Doll z 6. miejsca. Lider po sprincie, Niemiec Arnd Peiffer spadł na 8. pozycję.

To piąty medal olimpijski 28-letniego Francuza; jego dorobek: złoto 2014 w biegu ind. i pościgowym, złoto 2018 w biegu pościgowym, srebro 2010 i 2014 w biegu masowym.


Kobiety, bieg pościgowy 10 km:

1. Laura Dahlmeier (Niemcy) 30:35.3 (1)

2. Anastasiya Kuzmina (Słowacja) +29.4 (4)

3. Anais Bescond (Francja) +29.6 (1)

...

30. Weronika Nowakowska +3:10.9 (2)

36. Krystyna Guzik +3:49.0 (4)

43. Monika Hojnisz +4:30.3 (4)

49. Magdalena Gwizdoń +5:31.7 (5)

Dahlmeier utrzymała 1. miejsce po sprincie, Kuzmina awansowała z 13., a Bescond z 19. pozycji.

24-letnia Dahlmeier zdobyła drugie złoto w tych igrzyskach.


ŁYŻWIARSTWO FIGUROWE

Drużynowo:

1. Kanada 73 pkt (Patrick Chan - Gabrielle Daleman, Kaetlyn Osmond - para sportowa Meagan Duhamel i Eric Radford - para taneczna Tessa Virtue i Scott Moir)

2. OAR 66 (Mikhail Kolyada - Evgenia Medvedeva, Alina Zagitova - pary sportowe Evgenia Tarasova i Vladimir Morozov oraz Natalia Zabiiako i Alexander Enbert - para taneczna Ekaterina Bobrova i Dmitri Soloviev)

3. USA 62 (Nathan Chen, Adam Rippon - Mirai Nagasu, Bradie Tennell - para sportowa Alexa Scimeca Knierim i Chris Knierim - para taneczna Maia Shibutani i Alex Shibutani)


NARCIARSTWO DOWOLNE

Mężczyźni, muldy:

1. Mikael Kingsbury (Kanada) 86.63

2. Matt Graham (Australia) 82.57

3. Daichi Hara (Japonia) 82.19

25-letni Kanadyjczyk zdobył srebro w 2014 r.


SKOKI NARCIARSKIE

Kobiety, normalna skocznia:

1. Maren Lundby (Norwegia) 264.6 pkt (105.5+110 m)

2. Katharina Althaus (Niemcy) 252.6 (106.5+106 m)

3. Sara Takanashi (Japonia) 243.8 (103.5+103.5 m)


SNOWBOARD

Kobiety, slopestyle:

1. Jamie Anderson (USA) 83.00

2. Laurie Blouin (Kanada) 76.33

3. Enni Rukajarvi (Finlandia) 75.38

27-letnia Amerykanka obroniła tytuł z Sochi 2014.


ŁYŻWIARSTWO SZYBKIE

1500 m kobiet:

1. Ireen Wüst (Holandia) 1:54.35

2. Miho Takagi (Japonia) 1:54.55

3. Marrit Leenstra (Holandia) 1:55.26

...

9. Natalia Czerwonka 1:57.85

13. Katarzyna Bachleda-Curuś 1:58.51

17. Luiza Złotkowska 1:58.99


Klasyfikacja medalowa:

1. Niemcy 4-1-2

2. Holandia 3-2-2

3. Norwegia 2-4-3

4. Kanada 2-4-1

5. USA 2-1-1

6. Francja 2-0-1

7. Szwecja 1-1-0

8. Austria i Korea Płd. 1-0-0

10. Japonia 0-1-2

11. Czechy i OAR 0-1-1

13. Australia i Słowacja 0-1-0

15. Finlandia 0-0-2

16. Włochy i Kazachstan 0-0-1





więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty