Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sporty zimowe > Wiadomości sporty zimowe
Zimowa Olimpiada 2030 w Karkonoszach?2017-06-12 00:18:00

Z inicjatywy przedstawicieli samorządu województwa dolnośląskiego: prezydenta miasta Jelenia Góra Marcina Zawiły, burmistrza Karpacza Radosława Jęcka, burmistrza Szklarskiej Poręby Mirosława Grafa, przewodniczącego Komisji Sportu i Turystyki Rady Miasta Karpacza Tomasza Stanka, prezesa Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki Sebastiana Kąckiego oraz zastępcy dyrektora Wydziału Sportu, Rekreacji i Turystyki Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego Wojciecha Bilińskiego odbyło się w Centrum Olimpijskim w Warszawie spotkanie z kierownictwem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.


Przedmiotem wizyty samorządowców Dolnego Śląska była informacja na temat projektu organizacji w Karkonoszach, po polskiej i czeskiej stronie, w 2030 roku Zimowych Igrzysk Olimpijskich.


PKOl przyjął życzliwie przedstawioną informację uznając, że inicjatywa służy rozwojowi polskiego sportu, tworzeniu nowoczesnej infrastruktury sportowej i turystycznej, a w konsekwencji poprawie jakości życia regionu i promocji Polski w świecie.


Przedstawiciele samorządu i lokalnej społeczności w następnym kroku chcą przedstawić swój projekt Ministrowi Sportu i Turystyki oraz przedstawicielom najwyższych władz państwowych.


www.olimpijski.pl

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty