Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Siatkówka > Wiadomości siatkówka
Polscy siatkarze spadli w rankingu2018-11-18 00:25:00

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej przedstawiła nowe rankingi dla siatkarek i siatkarzy, na podstawie których wyłonieni zostaną uczestnicy kwalifikacji do IO w Tokio w 2020. Niestety, na ten moment Polki nie mają prawa gry o wyjazd do Japonii.


W najnowszym rankingu Polacy spadli z 3. na 4. miejsce, za Brazylią, USA i Włochami. Jeśli wszystkie najlepsze 24 drużyny potwierdzą chęć gry w kwalifikacjach, to zgodnie z zasadą serpentyny biało-czerwonych czekają mecze z Francją, Słowenią i Tunezją. Grupa nie będzie łatwa, ale mistrzowie świata udowodnili, że potrafią wygrywać.


O absolutnym pechu mogą mówić Polki, które uplasowały się na 26. miejscu. Do prawa gry w eliminacjach do igrzysk olimpijskich w Tokio zabrakło im jednego punktu… Jeśli żadna z drużyn nie odmówi udziału w kwalifikacjach, polskie siatkarki nie dostaną szansy gry o udział w imprezie czterolecia.


Turnieje kwalifikacyjne do IO Tokio 2020 odbędą się 2-4 sierpnia 2018 (siatkarki) oraz 9-11 sierpnia (siatkarze). Polski Związek Piłki Siatkowej dokłada wszelkich starań, by turniej panów odbył się w Polsce.


pzps.pl (Anna Daniluk)

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty