Strona główna > Siatkówka > Wiadomości siatkówka
MŚ siatkarzy: Biało-czerwoni o krok od czwórki2018-09-27 23:35:00

Polska reprezentacja zrobiła duży krok do awansu do najlepszej czwórki MŚ siatkarzy. Dziś w Turynie biało-czerwoni, podobnie jak w Warnie, pokonali Serbów 3-0.

Miejsce w czwórce ma już zapewnione Serbia. Nasz zespół, aby awansować, w piątkowym meczu z Włochami musi wygrać seta albo przegrywając nawet 0-3 zdobyć więcej niż 60 pkt.

Do czwórki awansowały wcześniej zespoły Brazylii i USA, odpadła Rosja.

Polska - Serbia 3-0 (28-26, 28-26, 25-22)

POLSKA: Drzyzga 0, Kurek 15, Kubiak 14, Szalpuk 8, Nowakowski 1, Kochanowski 1, Zatorski (L) - Łomacz 0, Bieniek 12, Schulz 2, Konarski 0.

SERBIA: Jovovic 2, Kovacevic 14, Atanasijevic 11, Ivovic 7, Podrascanin 4, Lisinac 4, Rosic (L) - Majstorovic (L), Luburic 3, Petric 1, Okolic 0, Kostic 0.

W I secie długo nasz zespół nie mógł złapać rytmu, szwankowała zwłaszcza zagrywka. Przegrywaliśmy już 14-18. Na szczęście w końcówce gra zaskoczyła. Udało się dogonić rywali (21-21, 21-23, 23-23) i po emocjonującym finiszu zwyciężyć 28-26.

Druga partia też była wyrównana. Od stanu 10-13 biało-czerwoni zdobyli cztery kolejne punkty; zablokowany został Atanasijevic, dwa skuteczne ataki wykonał Kubiak. W końcowej fazie Serbowie mieli dwa setbole, ale ostatecznie za trzecim setbolem wygrali Polacy, znów 28-26.

Prowadzenie 2-0 dodało naszej drużynie skrzydeł. Prowadziła w trzeciej odsłonie 10-7. Próbował przeszkadzać prowokacją Kovacevic, zobaczył - wraz z Kubiakiem - czerwoną kartkę. Rywale wyrównali (10-10), ale później znów inicjatywę mieli Polacy (15-13, 17-14, blok i as Bieńka). Ripostował Kovacevic (18-18), asa serwisowego posłał Kurek (22-20) i podopieczni trenera Heynena nie wypuścili już z rąk przewagi. Mecz zakończył wbiciem gwoździa Bieniek.